Типова освітня програма професійного навчання для підвищення кваліфікації з професії «Kyxaр» за напрямом «Впровадження різноманітного, збалансованого та якісного харчування в закладах освіти»

Опубліковано:  26 лютого 2024

Програма затверджена в межах третьої цілі Стратегії, за для забезпечення органів місцевого самоврядування і заклади освіти достатнім штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовуватимуть харчування і сприятимуть формуванню в учнів здорових харчових звичок.

Учасники, які проходитимуть навчання за Програмою, дізнаються про принципи реформи шкільного харчування в Україні, нові норми, порядок, режими, способи та форми організації харчування в школах, організацію спеціального, дієтичного харчування, харчування дітей з особливими освітніми потребами, принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів тощо. Вони також навчаться дотримуватися вимог ведення документів з організації харчування, допомагати розробляти (або складати самостійно) меню, організовувати харчування дітей під час карантину та дотримуватися безпечних правил під час користування сучасним устаткуванням, інструментами та інвентарем.

Програму можна організувати в будь-якому форматі — дистанційному, змішаному або очному, тривалість навчання 90 годин. На її основі заклади профтехосвіти, які мають ліцензію на навчання студентів за професією «Кухар», можуть розробити власні робочі навчальні плани / освітні програми з первинної професійної підготовки і підвищення кваліфікації.