Курси з професії «Кухар» на «Платформі професійна освіта онлайн»

Опубліковано:  12 грудня 2023
На зображенні написи з переліком курсів

Навчаєтеся на кухаря або поки що тільки мрієте отримати цю професію?

Зробити перший крок до мрії допоможуть курси з професії «Кухар» на «Платформі професійна освіта онлайн» від МОН.

Робота кухарем включає багато аспектів: від приготування страв до вправного використання правил безпеки на кухні та поводження з продуктами. Курси з професії «Кухар» допоможуть отримати необхідні знання для цієї кваліфікації й корисні будь-кому, хто бажає покращити свої навички в готуванні їжі.


На платформі доступно 7 курсів. Що в кожному з них?

  1. «Приготування страв з риби та морепродуктів». Страви з вареної, припущеної, смаженої, тушкованої та запеченої риби, а також з рибної маси й нерибних морепродуктів. 
  2. «Приготування холодних закусок, салатів». Приготування бутербродів, салатів з рибою і мʼясом. Закуски з овочів, сиру, яєць, риби та мʼяса.
  3. «Приготування страв і гарнірів з круп». Види круп, попередня підготовка й умови зберігання, підбір порцій та відпуску, правила приготування страв з круп.
  4. «Приготування вареників». Види тіста, способи формування вареників, правила варіння та подавання, вимоги до якості страви (напівфабрикатів і готових).
  5. «Гігієна громадського харчування». Як дотримуватися правил гігієни на робочому місці та як підготувати й зберігати продукти, щоб знизити ризики псування та виникнення хвороб.
  6. «Визначення факторів ризику та запобігання їх виникненню під час робочих процесів у сфері послуг харчування». Правила безпеки під час приготування їжі та повʼязаних з цим процесів. Як попередити ризики, ефективно ухвалювати рішення та аналізувати свою роботу.
  7. «Загальні правила санітарії та гігієни у професійній діяльності: стандарти ISO 9001, ISO 22000, НАССР (ХАССП)». Системи та стандарти безпеки на кухні, алергени, мийні та дезинфікуючі засоби, зонування і прибирання приміщення.

Для кращого засвоєння матеріалів, крім навчальних відео та текстів, курси містять практичні вправи й тести для самоперевірки. Крім цього, деякі курси містять рекомендації для вчителів, як проводити практичні заняття.