Інформація про доступність веб-сайту для людей з інвалідністю

Оскільки харчування – це повсякденний та обов’язковий елемент у нашому житті, ми хочемо зробити, щоб інформація про здорове харчування для нас і наших дітей, про рекомендації та поради спеціалістів, а також про реформи у сфері шкільного харчування в Україні була доступною для усіх, без винятку, груп населення. Саме тому під час розробки цього сайту, ми доклали значних зусиль для того, щоб він відповідав міжнародним нормам доступності. Сайт був розроблений з урахуванням вимог і рекомендацій зазначених у документі Web Content Accessibility Guidelines (WCAG), на який опираються державні стандарти доступності у Сполучених Штатах Америки та країнах Європи. У WCAG зібрані критерії та рекомендації, які допомагають зробити сайт зручним і доступним для користувачів з особливими потребами.

У процесі розробки сайту ми дотримувались вимог доступності A та AA рівнів. Задоволення цих критерій є свідченням, що сайт великою мірою відповідає вимогам доступності, що використовуються світовою практикою. Ми досягли в цьому процесі успіху та повністю або частково задовільнили вимоги більшості із цих критерій. Процес впровадження доступності на цьому сайті триває. Нижче перелічені виявлені труднощі, над усуненням яких працює наша команда. Вдячні за Ваше розуміння.

Недоступні елементи:

Фільтрація на сторінці НПА та технологічних карток є частково недоступною для користувачів клавіатури та скрінрідера, так само працюємо над покращенням зручності для цих користувачів проходження тесту в розділі Учням, оскільки проходження тесту користувачем клавіатури є недоступним.

Частково доступні елементи:

Відеоконтент не має аудіодескрипції для людей із порушенням зору, а також частково відсутні субтитри. Ми докладаємо зусиль, щоб додати відповідні субтитри та розробити аудіодескрипцію для відеоматеріалів сайту.

Ми також працюємо над покращенням PDF файлів, які поки не відповідають деяким критеріям успіху WCAG. Не всі зображення та інфографіки, які ми використовуємо в статтях мають альтернативний текст з описом. Такі описи використовують користувачі скрінрідерів для кращого розуміння інформації, що подається графічно. Зараз ми редагуємо статті та активно додаємо описи до зображень.

Іноді в статтях порушена структура заголовків.

Ми на зв’язку

Якщо ви звернули увагу на якісь труднощі під час використання цього сайту, зверніться, будь ласка, до нас, написавши листа на електронну пошту: znaimo@mon.gov.ua. Ми спробуємо усунути проблему, яка заважає вашій взаємодії з цим сайтом.

Заява щодо впровадження веб-доступності чинна для актуальної версії цього веб-сайту, розміщеної в Інтернеті. Її було створено 14.12.2021 р.