Рекомендації щодо здорового раціону

Опубліковано:  21 серпня 2023
корисний салат з шпинату та томатів

Для того, аби щодня було легко дотримуватись здорового раціону, ми підготували для вас наступні поради. 

  • У процесі приготування їжі слід надавати перевагу здоровим рослинним оліям – соняшниковій, оливковій або кукурудзяній.
  • Також під час приготування страв необхідно видаляти жирну частину м’яса. 
  • Оберіть замість смаження приготування на парі, запікання або варіння. 
  • Обмежте або взагалі не допускайте в раціоні дитини перероблені м’ясні продукти (сосиски, копчені ковбаси), солоні закусочні продукти, а також солоні соуси та страви із додаванням бульйонних кубиків.
  • Слід обмежити вживання жирних продуктів, таких як сало, жирне м’ясо, вершкове масло, сир, морозиво. 
  • Обмежувати також варто вживання продуктів з борошна вищого гатунку (білий хліб, торти, тістечка, печиво).
  • Відмовтеся від вживання продуктів, що містять трансжири, оскільки вони стимулюють розвиток серцево-судинних захворювань.  

Трансжири містяться в продуктах, які пройшли технологічну обробку або попереднє приготування:  кондитерські вироби, випічка, напівфабрикати (охолоджене тісто, піца, м’ясні та рибні вироби), фасовані, готові до вживання продукти (чіпси, снеки, сухарики, горішки, попкорн, соуси, майонез), смажені страви.

Заохочуйте дітей пити просту чисту воду. Давайте дітям чай або компот з маленькою кількістю або взагалі без цукру, уникайте споживання солодких, зокрема газованих, напоїв.  Мотивуйте  дітей до правильного питного режиму власним прикладом. 

Молоко та молочні продукти можна вживати у кількості 2-3 порцій на день, а сік та смузі – не більше склянки на день. При цьому, соки та смузі краще розбавити водою та давати дитині лише з їжею. 

Зменшіть споживання солі, а звичайну сіль замініть на йодовану. Пам’ятайте, що рекомендована денна норма вживання солі – приблизно одна чайна ложка (5 гр). 

Обмежте вживання солодких закусочних продуктів та цукерок. Прекрасними замінниками стануть корисні волоські горіхи, арахіс, сушене насіння гарбуза та соняшника, мигдаль, горіхи кеш’ю, насіння кунжуту та льону.

Якщо ж ваша дитина або діти - підлітки, у нагоді можуть стати й такі поради.