5 ключів до здорового харчування
Опубліковано:
21 серпня 2023
Використовуйте ненасичені рослинні олії (наприклад, оливкове, соєве, соняшникове, кукурудзяне), а не жири тваринного походження або олії з високим вмістом насичених жирів (наприклад, вершкове масло, топлене масло, топлений свинячий жир, кокосове та пальмове олії);
Віддавайте перевагу білому м'ясу (наприклад, птиці) та рибі, які, як правило, мають низький вміст жирів, а не червоному м'ясу; Обмежте споживання технологічно обробленого м'яса, оскільки в ньому високий вміст жиру та солі; Коли це можливо, віддавайте перевагу молоку та молочним продуктам з низьким або зниженим вмістом жиру; Уникайте оброблених, запечених і смажених продуктів, які містять трансжири промислового виробництва.
Жири та олії є концентрованими джерелами енергії та споживання занадто великої кількості жиру, зокрема, неправильних видів жиру, може бути шкідливим для здоров'я. Наприклад, люди, які споживають надмірну кількість насиченого жиру та трансжирів, мають більш високий ризик виникнення серцево-судинних захворювань і інсульту. Трансжири можуть траплятися в природі в деяких видах м'яса та молочних продуктах, але трансжири промислового виробництва (наприклад, частково гідрогенізовані олії), які є присутніми в різних технологічно оброблених продуктах, є основним джерелом.
Люди, раціон яких має високий вміст натрію (включаючи сіль), схильні до більшого ризику підвищеного артеріального тиску, що може збільшити ризик виникнення серцево- ‐ судинних захворювань і інсульту. Аналогічно, люди, раціон яких має високий вміст цукрів, схильні до більшого ризику набору надмірної ваги та ожиріння, а також підвищеного ризику карієсу. Люди, що скорочують кількість цукрів у своєму раціоні, можуть також знизити ризик виникнення неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання та інсульт.
Саме по собі грудне молоко містить усі поживні речовини та рідини, необхідні дітям для здорового зростання та розвитку. У дітей на виключно грудному вигодовуванні більш висока опірність до звичайних дитячих хвороб, таких як діарея, респіраторні інфекції та вушні інфекції. У подальшому житті ті, хто в грудному віці знаходився на грудному вигодовуванні, з більшою вірогідністю не страждатимуть від надмірної ваги та ожиріння, неінфекційних захворювань, таких, як цукровий діабет, серцево-судинних захворювань і інсульту.
Щоденне споживання цілісної (тобто необробленої) та свіжої їжі допомагає дітям і дорослим отримувати необхідну кількість основних поживних речовин. Також це допомагає їм уникнути споживання продуктів з високим вмістом цукрів, жирів і солі, що може призвести до нездорового набору ваги (тобто надмірній вазі та ожирінню) і неінфекційним захворюванням. Здорове, збалансоване харчування особливо важливе для зростання та розвитку дітей раннього віку; також воно допомагає людям більш старшого віку жити здоровішим і активнішим життям.
Овочі та фрукти є важливими джерелами вітамінів, мінералів, клітковин и, рослинного протеїну та антиоксидантів. Люди, в раціоні яких багато овочів і фруктів, значно менше схильні до ризику ожиріння, серцево - судинних захворювань, інсульту, цукрового діабету та певних видів раку.
Завантажити версію для друку можна за посиланням.