Чи такі корисні сушені та морожені?

Опубліковано:  01 грудня 2022

Не тільки свіжі: чи такі корисні сушені та морожені овочі, фрукти та ягоди

Вкрай мало людей в Україні споживають достатню кількість фруктів, ягід та овочів на добу. Особливо більшість нехтує плодами, коли закінчується літній сезон. Між тим, ці продукти багаті на важливу для організму клітковину, яка регулює рівень цукру в крові, поглинає так званий «поганий» жир і знижує рівень «поганого» холестерину та відчуття голоду. Для того, щоб система травлення працювала як годинник, овочі та фрукти, багаті на клітковину, бажано їсти щодня.

У заморожуванні продуктів ключову роль відіграє час. А саме те, як швидко фрукти та овочі пройдуть шлях від збору до морозильної камери.

На фото зображено банку з замороженими ягодами малини

У заморожених сезонних ягодах, фруктах та овочах зберігається більшість поживних речовин

Фрукти та овочі при правильно проведеному процесі заморожування зберігають велику частину і вітамінів, і мінералів. Тобто вони можуть бути такими ж поживними, як і свіжі. Щоправда, є нюанс – якщо розморозили їх лише один раз. При повторному заморожуванні втрачається значна частка корисних речовин.

Користуйтесь правилом “швидко-повільно”. Тобто швидко заморожуйте у морозилці та повільно розморожуйте, наприклад, в холодильнику. Тим самим ви збережете більше смаку і вологи в продукті та досягнете максимально корисного ефекту. Заморожування допомагає уповільнити втрату поживних речовин у плодах, оскільки гальмується процес окиснення. Ключову роль у цьому відіграє час, а саме як швидко фрукти та овочі пройдуть шлях від моменту збору врожаю до морозильної камери.

На фото половина свіжого яблука, яке лежить на сушених чипсах з яблук

Сухі овочі, фрукти мають більшу за свіжі концентрацію поживних речовин

Крім клітковини, сухі фрукти та овочі є багатим джерелом калію, магнію, заліза, цинку, кальцію. Сушіть плоди при температурі до 80°C або у природний спосіб. Більшість корисних речовин в сухих фруктах та овочах не тільки залишиться, а й зросте їхня концентрація. Втім, через втрату води, значно підвищується й калорійність продуктів. Якщо ви прагнете схуднути, не слід захоплюватися такими заготовками, головне – знати міру. До прикладу, 1/4 склянки родзинок містить близько 100 калорій. Щоб вжити зі свіжим виноградом таку ж кількість калорій, ви маєте з’їсти цілу склянку.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.