Натуральні замінники магазинних солодощів для вашої дитини

Натуральні замінники магазинних солодощів для вашої дитини

Опубліковано:  28 листопада 2022
На столі розміщено торт від якого відрізаний шматок, який лежить на тарілці з виделкою

Смачніше за цукерки: натуральні альтернативи магазинним солодощам для вашої дитини

Більшість дітей дуже любить солодке, саме тому батькам часто важко піти з супермаркету, не придбавши цукерку, шоколадку чи газовану воду. А надто, коли робиш покупки в магазині з дитиною. Проте слід пам'ятати, що цукор в таких продуктах може бути небезпечним для здоров'я дитини. Тож йдучи наступного разу до магазину, зверніть увагу на більш корисні солодощі.

Чим шкідливі солодкі напої

Більшість солодких напоїв та соків, містять у своєму складі багато цукру. Якщо дитина регулярно вживатиме лимонади, солодку газовану воду чи фруктові соки, це може призвести до надлишкової ваги та розвитку цукрового діабету 2 типу. Наприклад, в 350 мл апельсинового лимонаду міститься приблизно 12 ч. л. цукру [1].

До того ж солодкі газовані напої мають у своєму складі дуже багато цукру, які створюють у ротовій порожнині сприятливі умови для розвитку карієсу.

Якщо дитина втамовує спрагу солодким газованим напоєм, а не чистою водою, то це може негативно впливати на водний баланс в організмі. Дитина може стати неуважною, дратівливою, знижується фізична та інтелектуальна активність, проявляється втома.

Які напої корисні для вас і вашої дитини?

Важливо забезпечити дитині постійний доступ до чистої питної води та привчити втамовувати спрагу виключно нею. Вода має бути на видному місці вдома, в пляшці з собою в дорозі чи школі. Може статися, що спочатку буде важко привчити малечу до вживання простої питної води, але згодом така звичка закріпиться. Важливо показувати також власний досвід.

Вдома інколи готуйте узвари з сухофруктів, компоти з солодких плодів, теплі та холодні трав’яні чаї без додавання цукру. Проте слід пам'ятати, що вода це найкраще джерело для втамування спраги.

Солодка їжа і чим вона шкідлива?

Доданого цукру в харчових продуктах знаходиться менше, ніж в напоях, але і він також може завдати не меншої шкоди. Торти, тістечка, цукерки, льодяники, карамельки, шоколад, печиво, вафлі та морозиво – це далеко не повний список продуктів, який до вподоби малечі. В кожному з цих солодощів також міститься багато цукру. Слід пам’ятати, що цукор може ховатись в сумішах для вигодовування, кашах швидкого приготування, готових сухих сніданках, йогуртах з наповнювачем, мюслях та дитячих сирках.

Який цукор безпечний?

Єдиний цукор, який не загрожує здоров’ю малюка та дорослих – це природний цукор. Він є в молоці та інших молочних продуктах, фруктах, ягодах та сухофруктах. Тож, якщо діти потребують солодкого, не поспішайте до супермаркету за тортом. Краще приготуйте вдома пиріжки, рулети, пироги, тістечка з фруктами, ягодами, горіхами чи сухофруктами. В сезон сушіть стиглі плоди, робіть з них цукати або чипси. З часом, коли дитина звикне до смаку продуктів без надмірної солодкуватості, потреба в солодкому смаку знижуватиметься.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Інші теми