Рекомендація четверта: Режим харчування та харчові звички

Опубліковано:  13 жовтня 2023

СКЛАДИ ДЛЯ СЕБЕ ОПТИМАЛЬНИЙ РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ І ДОТРИМУЙСЯ ЙОГО

Як же скласти найкращий для себе режим харчування, та ще й так, щоб він був зручним для виконання? Що таке здорові харчові звички і чому важлива здорова харчова поведінка?


Правильний режим харчування позитивно впливає на прохождення всіх етапів процесу травлення.

Щоденний сніданок, регулярні обід, вечеря та перекуси запобігають надмірним коливанням рівнів гормонів, які відповідають за відчуття голоду/насичення, забезпечують врівноважений емоційний стан. А ще правильний режим харчування забезпечує постійну наявність усіх потрібних речовин для росту і розвитку організму дітей та підлітків.


Ідеальний режим харчування є індивідуальним для кожної дитини, але в загальному має бути так: сніданок протягом першого часу після підйому, обід та вечеря не пізніше трьох годин до сну; інтервал між основними прийомами їжі не перевищує три з половиною – чотири години; протягом дня один-два перекуси.


Трапляється, що підлітки, незадоволені своїм зовнішнім виглядом, пропускають прийоми їжі, щоб зменшити кількість калорій і виглядати більш стрункими. Але насправді часто виходить геть зворотній результат через відчуття надмірного голоду та його втамування великою кількістю калорійної їжі. Тож для того, щоб виглядати стрункішим, краще додати фізичних вправ до свого денного розпорядку.Важливо зосередитися на споживанні їжі. Якщо під час обіду ти сидиш за комп’ютером, дивишся телевізор, читаєш або робиш інші справи, то це часто призводить до надмірного споживання їжі, особливо нездорової. Зайнятий іншими справами мозок не отримує сигналів про потрапляння їжі в організм, не відчуває її смаку, не отримує відчуття ситості. Припини робити інші справи і приділяй всю увагу обіду.Швидкість поїдання також впливає на кількість спожитої їжі, відчуття насичення та повернення відчуття голоду. Необхідно їсти повільно, витрачаючи 20-30 хвилин на основні прийоми їжі та 10-20 хвилин на перекус. Бо ж відчуття ситості формується повільно, і перш ніж ти його відчуєш, можеш з’їсти зайвого!


Найліпша можливість підтримувати здорові харчові звички - спільне споживання їжі в сім’ї. Так легше уникнути зависання в гаджетах під час їжі, за обговоренням сімейних справ та планів підтримується повільний темп їди.


Уникай вживання страв та снеків, коли ти не відчуваєш голоду. Не плутай емоції з голодом, і не їж «за компанію». Випий спочатку склянку води, почекай 10-15 хвилин та оціни наскільки ти ще хочеш їсти.