Примірна тендерна документація

Примірна тендерна документація

Опубліковано:  22 грудня 2021

Тендерна документація — документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель. 

Це, по суті, інструкція, на підставі якої постачальники будуть готувати свої пропозиції. В ній замовник прописує: 

  • кваліфікаційні критерії до постачальників; 
  • технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі;
  • прикріплює проект договору; 
  • зазначає критерії та методику оцінки тендерних пропозицій, інформацію про мову, валюту тощо.

 Детальний перелік інформації, яку повинна містити тендерна документація, наведений в ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі".

Усю необхідну інформацію про тендерну документацію знайдете у статті Тендерна документація.

Міністерство економіки України спільно з Антимонопольним комітетом України розробило рекомендації щодо підготовки тендерної документації у сфері організації харчування у закладах освіти та підготувало примірну тендерну документацію на закупівлю послуг їдалень та кейтерингові послуги, яку замовники можуть використовувати під час підготовки тендерних документацій для здійснення закупівель.

Примірна тендерна документація допоможе  виважено та з дотриманням законодавства формувати вимоги до предмета закупівлі та потенційних учасників, уникати встановлення надмірних вимог, що ускладнюють участь у закупівлях та штучно обмежують коло потенційних учасників, передбачати у проєкті договору про закупівлю оперативно-господарські санкції та порядок їх застосування.

Примірна тендерна документація не є обов'язковою для застосування замовниками, проте на її основі можна сформувати власну тендерну документацію, врахувавши особливості своєї закупівлі. При формуванні тендерної документації варто уникати вимог, які можуть вважатися дискримінаційними.

Тендерну документацію бажано публікувати у форматі, доступному для копіювання інформації з неї (наприклад, word тощо). Адже при підготовці тендерної пропозиції постачальники часто копіюють форми з тендерної документації замовника (наприклад, форму пропозиції, форми довідок, технічне завдання тощо).

Пропонуємо ознайомитись з примірною тендерною документацією та рекомендуємо замовникам враховувати її під час проведення процедур закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти. Матеріали носять рекомендаційний характер.

Примірна тендерна документація на закупівлю кейтерингу


Примірна тендерна документація на закупівлю послуг

Інші теми