Як постачальнику працювати в електронній системі закупівель ProZorro

Як постачальнику працювати в електронній системі закупівель ProZorro

Що потрібно зробити, щоб стати постачальником, якщо коротко:

  • зареєструватись в електронній системі закупівель ProZorro через авторизований електронний майданчик;
  • знайти тендер;
  • здійснити оплату за участь у закупівлі;
  • підготувати необхідні документи та подати пропозицію;
  • прийняти участь у закупівлі та перемогти;
  •  укласти договір та виконати його.

Цікаво? Розглянемо детальніше.

Робота електронної системи закупівель Prozorro (далі - ЕСЗ) побудована шляхом взаємодії між центральною базою даних (далі - ЦБД), адмініструванням якої займається державне підприємство “Прозорро”, та авторизованими електронними майданчиками (далі - майданчики). 

Вся наявна в ЦБД інформація транслюється через майданчики, функція яких полягає в наданні доступу користувачам до ЕСЗ. Майданчики забезпечують реєстрацію замовників та учасників закупівель та відрізняються за рівнями акредитації, зручністю роботи, рівнем сервісу та переліком додаткових послуг. 

Отже, для того, щоб постачати державі свої товари, роботи або послуги, необхідно обов’язково зареєструватися в ЕСЗ, оскільки згідно наказу Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 розміщення інформації в ЕСЗ здійснюється через особистий кабінет, який знаходиться саме на майданчику. Це можна зробити в будь-який час, оскільки ЕСЗ працює у безперервному режимі цілодобово.

Під час реєстрації на майданчику учасники заповнюють реєстраційну форму та підписують договір з майданчиком.

Виконавши зазначені дії, учасникам залишається знайти цікаві закупівлі, прийняти в них участь шляхом подання своєї пропозиції та перемогти. 

Учасники можуть шукати закупівлі самостійно або налаштувати підписку та отримувати індивідуальну добірку закупівель, налаштовану за власними вимогами. Розібратися з цим вам допоможестаття “Як шукати тендери на сайті Prozorro.gov.ua”.

Разом з тим, учасники можуть завчасно підготуватися до майбутніх закупівель, оскільки замовники спочатку публікують план закупівель, а потім відповідно до цього плану оголошують саму закупівлю. Таким чином, у учасників є можливість спланувати участь у тендерах заздалегідь. 

Варто відмітити, що під час здійснення закупівель учасники повинні дотримуватися принципів здійснення закупівель, визначених статтею 5 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон). 

Рекомендуємо ознайомитись з Настановами щодо етичної поведінки учасників/потенційних учасників під час участі в публічних закупівлях, які розроблені Мінекономіки.

Участь у публічних закупівлях платна – плата стягується саме за подання тендерних пропозицій/пропозицій і залежить від очікуваної вартості закупівлі.

Очікувана вартість закупівлі Плата*
не більш як 20 000 грн1 (неоподатковуваний мінімум доходів громадян) = 17 грн*
не більш як 50 000 грн

7 (неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) = 119 грн*
не більш як 200 000 грн20 (неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) = 340 грн*
не більш як 1 000 000 грн30 (неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) = 510 грн*
більш як 1 000 000 грн100 (неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) = 1700 грн*
більш як 4 000 000 грн200 (неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) = 3400 грн*
* - 1 неоподаткований мінімум у 2021 році становить 17 грн


Інші теми