Як продавати на Prozorro Market?

Опубліковано:  25 вересня 2023

Закупівлі через Prozorro Market дозволяють замовникам вигідно та швидко купувати необхідне, а постачальникам отримувати замовлення в чесній конкуренції. Адже все відбувається без проведення складних тендерних процедур.

Які переваги Prozorro Market для постачальників? 


ЕкономіяНе потрібно витрачати час на підготовку документів, кваліфікацію, аукціон на кожен новий тендер.
Просто і зручноДостатньо лише один раз пройти кваліфікацію, а далі чекати на замовлення й відправляти їх за вказаною адресою.
Ринок на мільярди гривень

Державні замовники все більше використовують Prozorro Market через його зручність. Наразі попит суттєво перевищує пропозицію.
Надійність Державний Замовник — це надійний покупець, що купує регулярно та багато, навіть під час воєнного стану. 
ПерспективаProzorro Market — ваші відкриті «двері» до великого Prozorro, досвід участі у публічних закупівлях, без якого не відбувається кваліфікація учасників конкурентних процедур на Prozorro.

Хто може бути постачальником Prozorro Market?


  • невеликі постачальники регіонального значення;
  • середній бізнес;
  • великі мережеві компанії.

Відбір постачальників до електронного каталогу Prozorro Market здійснюють централізовані закупівельні організації ДУ «Професійні закупівлі», ДП «Медичні закупівлі України» (ЦЗО) та Філія «Централізована закупівельна організація Державного підприємства «Українські спеціальні системи». Вони розміщують оголошення про відбір постачальників в електронній системі закупівель.

Для того, щоб стати постачальником Prozorro Market подати заявку на кваліфікацію до оголошення про відбір постачальників у категорію товарів, яку ви плануєте продавати на державному маркетплейсі. Таку заявку можна подати через кабінет постачальника на одному з авторизованих електронних майданчиків.

Для того, щоб успішно пройти кваліфікацію, потрібно підтвердити досвід постачання товарів з тієї категорії, до якої ваша організація подає заявку. Учасник відбору може самостійно обрати найбільш зручний для себе спосіб підтвердження досвіду: 


  • видаткові (або податкові) накладні;
  • або нерозірвані угоди в Prozorro;
  • або фіскальні чеки.


Кількість накладних/договорів/чеків, які потрібні для підтвердження досвіду встановлює ЦЗО.

Зараз у Prozorro Market існує лише одна форма закупівель — запит пропозиції. Це передбачає, що замовник у запиті вказує всю необхідну інформацію про умови поставки, а також завантажує проєкт договору про закупівлю з порядком зміни його умов. Такий контракт допомагає учасникам розуміти характер, зміст і обсяг зобов’язань.