Спрощені закупівлі

Опубліковано:  12 жовтня 2023

Спрощена закупівля — це процедура придбання державним замовником товарів чи послуг на суму від 50 тис. грн до 200 тис. грн або робіт на суму до 1,5 млн грн. 

Загалом така закупівля — симбіоз тендера з прямою закупівлею. Адже замовник оголошує таку закупівлю публічно, щоб на неї можна було подати пропозиції (як і в тендері). Якщо приходить двоє чи більше учасників, вона відбувається як тендер, але швидше. Якщо приходить лише один, можна одразу підписати договір. А ще в неї дещо менше вимог, ніж до тендеру. 

Алгоритм проведення спрощеної закупівлі:

  • Публікація оголошення. Замовник публікує в системі Prozorro оголошення, в якому зазначає, що саме та за якою ціною хоче придбати, а також вказує у тендерній документації (доданих файлах) вимоги до майбутнього постачальника.
  • Період уточнень — етап, на якому потенційні учасники тендеру мають можливість задати свої питання чи залишити вимоги до замовника, якщо необхідно виправити невідповідність в умовах тендерної документації. Триває щонайменше 3 робочих дні.
  • Прийом пропозицій. Постачальники можуть надіслати свої цінові пропозиції.
  • Аукціон — проводять, якщо пропозиції надіслали щонайменше 2 учасники. Якщо ж пропозиція лише одна — закупівля одразу переходить на наступний етап. За результатами 3-х раундів на пониження ціни перемагає постачальник із найвигіднішою пропозицією.
  • Розгляд пропозицій. Замовник уважно вивчає пропозицію переможця на відповідність умовам електронного тендеру.
  • Укладання договору про закупівлю. Якщо все добре — замовник підписує угоду з постачальником.

Якщо жоден постачальник не подав пропозицію до закупівлі або всі учасники були дискваліфіковані — спрощена закупівля відміняється.