Електронні майданчики для закупівель

Опубліковано:  21 серпня 2023

Prozorro — це електронна платформа, яка об’єднує понад 35 тисяч державних та комунальних органів влади та підприємств (замовники товарів, робіт та послуг) та близько 250 тисяч комерційних компаній (постачальники).

Замовники оприлюднюють оголошення про тендери в системі Prozorro, а постачальники надають свої комерційні пропозиції. Це відбувається через модуль електронного аукціону, доступ до якого замовники і постачальники отримують через електронні кабінети. 

Замовники та постачальники працюють в одній системі; всі дії учасників закупівель здійснюються через особистий кабінет на електронному майданчику.

Інформація про тендери, що оголошуються замовниками, потрапляє до центральної бази даних Prozorro та оприлюднюється одночасно на порталі prozorro.gov.ua та всіх авторизованих майданчиках. Такий принцип побудови електронної системи називається дворівневим або гібридним.

Майданчики можуть бути авторизованими за одним або декількома рівнями авторизації в залежності від користувачів та послуг, що надаються таким користувачам :

  1. Перший рівень - надання послуг замовнику в разі здійснення ним закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за 200 тис грн для товарів та послуг та 1,5 млн грн для робіт;
  2. Другий рівень - надання послуг учаснику, що бере участь у закупівлях, яких є меншою за 200 тис грн для товарів та послуг та 1,5 млн грн для робіт;
  3. Третій рівень - надання послуг замовнику в разі здійснення ним закупівель відповідно до порядку, визначеного Законом;
  4. Четвертий рівень - надання послуг учаснику, що бере участь у закупівлях, порядок здійснення яких визначений Законом;
  5. П’ятий рівень - надання послуг централізованим закупівельним організаціям

Наразі в системі Prozorro авторизовано 13 майданчиків. Постачальники можуть працювати в системі через будь-який з них. Детальніше розібратися з особливостями роботи майданчиків та обрати прийнятний для Вас допоможуть Інструкції для користувачів електронних майданчиків.