Як відбувається електронний аукціон, розгляд пропозицій і оскарження процедури

Опубліковано:  22 серпня 2023

Після подачі пропозиції електронна система закупівель (ЕСЗ) автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу. До початку аукціону кількість поданих тендерних пропозицій не розкривається.

Аукціон проходить в три раунди, протягом кожного з яких учасники мають по дві хвилини на зменшення своїх ставок. Учасник може знижувати ціну в будь-якому раунді або ж в жодному. Зверніть увагу, що замовником в тендерній документації визначається мінімальний крок аукціону, відповідно учасник може зменшувати ціну своєї пропозиції не менше ніж на крок аукціону.

Учасники та замовник не можуть бачити найменування інших учасників до завершення аукціону та розрізняють їх за номерами: “Учасник № 1”, “Учасник № 2” і т.д. Самі учасники можуть ідентифікувати лише власну пропозицію та мають можливість її коригувати, зменшуючи ціну.

Для проведення електронного аукціону ціни всіх пропозицій розташовуються в електронній системі закупівель у порядку від найвищої до найнижчої без зазначення найменувань учасників. Стартовою ціною визначається найвища ціна. Перед початком кожного наступного етапу аукціону визначається нова стартова ціна за результатами попереднього етапу аукціону.

У разі проведення багатолотової закупівлі аукціон проводиться за кожним лотом окремо. А розкриття інформації про учасників відбувається після завершення останнього аукціону в процедурі.

Варто також зазначити, що замовник може оцінювати пропозицію учасника не тільки за ціною, а й використовувати нецінові критерії оцінки. Тоді в тендерній документації зазначаються такі критерії та їх питома вага, а також методика оцінки, за якою ЕСЗ розрахує приведену ціну пропозиції.

Оцінка пропозицій проводиться автоматично ЕСЗ на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону.

Після завершення третього раунду оголошуються результати аукціону та розкриваються назви компаній учасників. Переможцем закупівлі стає учасник пропозиція якого визначена ЕСЗ найбільш економічно вигідною.

 

Дата та час аукціону призначаються системою автоматично на робочий день та час. В особистому кабінеті учасника на майданчику буде розміщено посилання на аукціон. Для участі в аукціоні необхідно перейти за посиланням. У разі переходу з публічної сторінки, а не з особистого кабінета за аукціоном можна буде лише спостерігати!


Як відбувається розгляд пропозицій замовником

Після аукціону закупівля переходить до етапу кваліфікації, під час якого замовник розглядає пропозицію, визначену найбільш економічно вигідною, на відповідність вимогам зазначеним в тендерній документації або/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Якщо пропозиція відповідає встановленим вимогам, замовник приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю та розміщує його в ЕСЗ.

Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує 10 днів з дати оприлюднення в ЕСЗ повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель.


Що таке оскарження закупівлі?

Учасники, які вважають, що замовник порушив їхні права та інтереси в процесі проведення закупівлі, можуть подати скаргу в Антимонопольний комітет України.

Скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через ЕСЗ. За подання скарги справляється плата через ЕСЗ.

Детальніше щодо порядку оскарження процедур закупівель можна дізнатися в листі Мінекономки.Коротко про укладення договору


Коротко про укладення договору

Договір про закупівлю - договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Основні вимоги до договору про закупівлю та внесення змін до нього визначені статтею 41 Закону«Про публічні закупівлі». Разом з тим, замовник має право вимагати від переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору, якщо внесення такого забезпечення було передбачено тендерною документацією або в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Детально про типи закупівельних процедур, терміни та умови їх проведення читайте у матеріалах для замовників.