Корисні інструменти для учасників публічних закупівель

Опубліковано:  21 серпня 2023

ProZorro – не єдиний зручний інструмент для роботи у галузі публічних закупівель. Є ще кілька важливих супутніх проектів, що дають змогу максимально глибоко аналізувати тендери і роботу учасників закупівель, бачити порушення і позитивні результати, порівнювати, всіляко моніторити й оцінювати.

Пошуково-аналітична система 007

Доступ до даних про використання державних грошей і бюджетних оплат рахунків. Дозволяє перевірити конкретне міністерство, відомство або держпідприємство. Сервіс, який забезпечує зручний доступ до відкритих державних реєстрів та баз даних та дозволяє працювати з ними через інструменти візуалізації та аналітики.

Модуль аналітики ProZorro

Модуль аналітики в режимі онлайн відображає усі закупівлі, що проводяться через електронну систему ProZorro. Зокрема в модулях доступна інформація про кожен оголошений тендер, кожного замовника, учасника (їхні коди ЄДРПОУ та контактна інформація), скарги, суми контрактів, будь-який документ, який завантажується користувачем у систему та багато іншого.

Прозорро Інфобокс

Портал корисних матеріалів про публічні закупівлі, що містить статті та відео матеріали щодо застосування закупівельного законодавства.

DoZorro. Відгуки та скарги про публічні закупівлі

Платформа, де кожен учасник системи (постачальник, замовник, контролюючий орган, громадянин) може дати зворотній зв’язок державному замовнику чи постачальнику, обговорити та оцінити умови конкретної закупівлі, проаналізувати закупівлі окремого державного органу чи установи, підготувати та подати офіційне звернення до контролюючих органів.

Clarity Project

Проект, що дає можливість здійснювати моніторинг та аналізувати інформацію електронної системи закупівель під різними вимірами, здійснювати дослідження торгів, стежити за закупівлями, оцінювати ступінь ризиків кожної закупівлі.

YouControl

Система, яка аналізує інформацію з понад 50 джерел на основі відкритих даних, відстежує зміни в державних реєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Дозволяє отримати актуальну (на час запиту) інформацію про будь-яку компанію або фізичну особу підприємця.

Сторінка департаменту сфери публічних закупівель Мінекономіки в Facebook

Канал взаємодії Уповноваженого органу з суб’єктами сфери закупівель з метою поінформованості стосовно змін в закупівельному законодавстві.

Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель − розміщені на Інформаційному ресурсі Мінекономіки.

Кодекси етики, яких рекомендовано дотримуватися замовникам та учасникам під час здійснення/участі у публічних закупівель.

Є-дата − відкрита база даних, де оприлюднюється інформація про використання бюджетних коштів та реалізується ідея “Прозорого бюджету”.

Онлайн-сервіс CPV-tool 

Дозволяє швидко визначати спв-код закупівлі, подивитись ціни, підібрати кращу Тендерну документацію.

Схеми процесів закупівлі у розрізі методів закупівель

Допоможе зорієнтуватись у виборі процедури закупівлі та деяких тонкощах закупівельного процесу, ресурс на якому графічно зображено алгоритми публічних закупівель.

Оцінка ефективності закупівель

Інструмент для швидкої діагностики закупівельної організації по 7 параметрам і порівняння із Prozorro чи своїм кластером.