На що варто звертати увагу під час підготовки тендерної пропозиції?

Опубліковано:  22 вересня 2023

Для того, щоб взяти участь в обраній закупівлі необхідно підготувати та подати через електронну систему закупівель свою пропозицію, яка має містити інформацію та документи, що передбачені тендерною документацією замовника, а також зазначити ціну своєї комерційної пропозиції у відповідному електронному полі.

Тендерна пропозиція та її подача має відповідати умовам тендерної документації, Закону про закупівлі та Постанові № 1178.

Усі вимоги до учасника та його документів визначені в тендерній документації. Тож для правильного розуміння вимог тендерної документації учаснику спершу необхідно ознайомитися з її положеннями та усіма додатками.

Єдиного підходу до вимог, які мають містити тендерна документації, окрім загальних, не існує. Кожен тендер особливий, як і вимоги до різних предметів закупівлі. Навіть до одного і того предмету закупівлі різні замовники можуть висувати різні вимоги та по-різному описувати технічні вимоги, залежно від специфіки предмета закупівлі.

Водночас варто мати в електронному вигляді всі сертифікати, паспорти та інші технічні документи на товар, який ви збираєтесь продавати. Уважно стежте за тим, щоб товар за технічними та якісними характеристиками відповідав вимогам замовника, зазначеним в тендерній документації.

Також відповідно до частини третьої статті 12 Закону під час використання системи Прозорро з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються згідно з ЗУ:

  • «Про електронні документи та електронний документообіг»;
  • «Про електронні довірчі послуги».

Учасники процедури закупівлі подають тендерні пропозиції у формі електронного документа чи скан-копій через Прозоро.


Строк подання тендерних пропозицій


Відповідно до Постанови № 1178, строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше, ніж 7 днів із дня оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів в системі Прозоро. Врахуйте, що саме стільки днів маєте на подачу пропозиції, після кінцевого строку система Прозорро вже не прийме вашу тендерну пропозицію.

Дійсними тендерні пропозиції залишаються протягом того строку, який замовник зазначив у тендерній документації. Якщо є необхідність, замовник може його продовжити.