На що варто звертати увагу під час підготовки тендерної пропозиції

На що варто звертати увагу під час підготовки тендерної пропозиції

Опубліковано:  14 грудня 2021

Кожен учасник в межах однієї процедури має право подати тільки одну тендерну пропозицію (далі - пропозицію)!

Для того, щоб взяти участь в обраній закупівлі необхідно підготувати та подати через електронну систему закупівель свою пропозицію, яка має містити інформацію та документи, що передбачені тендерною документацією замовника, а також зазначити ціну своєї комерційної пропозиції у відповідному електронному полі.

Під час підготовки пропозицій варто приділити особливу увагу інформації та документам, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям (стаття 16 Закону), та інформації про наявність/відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі (стаття 17 Закону), які зазначені у тендерній документації замовника.

Оскільки зазвичай замовники вимагають одні й ті самі або ж схожі документи, щоб спростити підготовку пропозиції можна підготувати частину документів завчасно. Часто серед документів, що необхідні замовнику є: статут, протокол засновників та/або наказ про призначення керівника підприємства, довідка ЄДРПОУ тощо.

Учаснику варто детально ознайомитись з  тендерною документацією та її вимогами. Саме в тендерній документації замовник прописує, які документи мають бути подані та в якій формі.

Також радимо мати в електронному вигляді всі сертифікати, паспорти та інші технічні документи на товар, який ви збираєтесь продавати. Уважно стежте за тим, щоб товар за технічними та якісними характеристиками відповідав вимогам замовника, зазначеним в тендерній документації.

Замовники можуть вимагати й інші довідки, які учасники мають подати в складі своєї пропозиції, наприклад, документи, що підтверджують повноваження щодо підпису договору.

Крім того, згідно з Законом «Про публічні закупівлі» замовники мають право встановити таку вимогу, як надання забезпечення пропозиції, а саме надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, у вигляді такого забезпечення, як гарантія

У такому випадку учасник під час подання пропозиції одночасно надає і забезпечення такої пропозиції. Граничний розмір забезпечення пропозиції у грошовому виразі визначено статтею 25 Закону. Також зазначеною статтею визначено випадки, у разі настання яких учаснику повертається або не повертається забезпечення пропозиції.

Замовник у своїй тендерній документації надає проект договору, який буде підписаний з переможцем тендеру. Учасники повинні ознайомитись з проектом договору та підтвердити у спосіб, визначений замовником у тендерній документації, що погоджуються з умовами договору.

Частиною тендерної документації є також проект договору про закупівлі, який буде підписаний з переможцем тендеру. Рекомендуємо уважно ознайомитись з ним, та у разі незгоди з його умовами скористатись правом поставити вимогу замовнику на етапі подання пропозицій, оскільки після визначення переможця внести зміни в договір до його підписання неможливо.

Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається 

  • інформація про ціну, 
  • інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), 
  • інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним критеріям, 
  • наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 Закону і в тендерній документації, 

та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Зверніть увагу, що за необхідності учасники мають право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через ЕСЗ до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.

Детально про типи закупівельних процедур, терміни та умови їх проведення читайте у матеріалах для замовників.

Інші теми