Як заохотити дитину їсти більше фруктів і овочів

Дівчинка п'є овочевий смузі

Запровадьте родинне правило: їсти овочі, зелень і фрукти під час кожного прийому їжі. Попросіть дитину намалювати кошик  із овочами та фруктами й повісьте малюнок на видному місці на кухні як нагадування. 

Намагайтеся пропонувати розмаїті фрукти й овочі. Подайте їх гарно, наприклад, наріжте фігурками. 

Поставте на кухні тарілку із фруктами і пропонуйте їх як перекус. Добрим доповненням будуть бобові. Їх можна приготувати як пюре (хумус) і їсти з овочами. 

Додавайте овочі в усі страви, які готуєте. Наприклад, у котлети чи випічку — моркву, в картопляне пюре — цвітну капусту або гарбуз. На сніданок додайте до каші шматочки фруктів чи ягід, до яєчні — овочі. Давайте дитині з собою до школи яблука, чищену моркву, банани. У сендвіч можна додавати салат, помідор чи огірок. 

Запитуйте дитину ввечері, скільки овочів і фруктів вона їла. Якщо менше п’яти порцій — саме стільки рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я, — додайте ще одну порцію овочів або фруктів до вечері. 

Можна відзначати на аркуші, скільки овочів і фруктів з’їли члени родини, і влаштувати змагання. 

Якщо маєте змогу, вирощуйте овочі та фрукти разом. Це допомагає дітям дізнатись більше про здорову та корисну їжу. Їм, звісно ж, цікаво буде спробувати плоди своєї праці. Якщо ви живете у квартирі, маленький город можна облаштувати на балконі або на підвіконні. Якщо маєте дачу чи приватний будинок, облаштуйте бодай невеличкий, але повноцінний город. Догляд за рослинами зміцнює психічне здоров’я, а дітям важливо відчувати, що їхня допомога дорослим цінна й потрібна.