Що робити, якщо дитина має зайву вагу

Що робити, якщо дитина має зайву вагу

Опубліковано:  11 грудня 2021
Діти займаються гімнастикою в залі

Коли дитина росте, її тіло швидко змінюється; вона може стрімко «витягуватись», худнути, набирати вагу. «Переросте», — зазвичай думають дорослі, побачивши, що дитина стала важити більше, форми її тіла округлилися, з’явився животик… Однак дедалі частіше (й ця статистика пов’язана насамперед із нездоровим харчуванням, хоча це не єдина причина) зайва вага стає постійною проблемою, яка впливає на стан дитини роками й може зберегтись у дорослому житті (докладніше тут).

Зайва вага — це ризик інфекційних і серцево-судинних хвороб, діабету другого типу та інших проблем зі здоров’ям. Дітям із зайвою вагою важче рухатись, вони можуть мати проблеми з самооцінкою, які в майбутньому позначаються на психіці.

Щоб зрозуміти, чи варто непокоїтись і звертатись до лікаря, можна звіритись із таблицями Всесвітньої організації охорони здоров’я. Точно визначити, чи є в дитини зайва вага, може педіатр або сімейний лікар. Можливо, знадобляться додаткові обстеження та аналізи, щоб з’ясувати причини цієї проблеми.

Зазвичай ключ до подолання проблеми зайвої ваги — більше рухатись і споживати менше калорій. Це не значить, що дитину треба негайно записувати у спортивну школу та менше годувати. Варто більше часу проводити з дітьми на вулиці, грати у м’яч, теніс чи бадмінтон. Ходити пішки, досліджувати парки та віддалені райони вашого міста чи села, кататись на ковзанах чи роликах, купатись у відкритих водоймах або басейні. Важливо, аби дитина не сприйняла підвищення фізичної активності як покарання чи новий обтяжливий обов’язок. Що ж до правильного харчування, то тут доречно проконсультуватись із фахівцем-дієтологом.

Можливо, аби розв’язати проблему дитини із зайвою вагою, вам доведеться переглянути систему харчування й фізичної активності всієї родини. Адже змінювати харчові звички дитини набагато легше, коли тих самих правил дотримуються її близькі.

Інші теми