Методичні рекомендації щодо облаштування харчоблоків у закладах загальної середньої освіти

Опубліковано:  03 жовтня 2023

Фахівцями державної установи «УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ ОСВІТИ» розроблено «Методичні рекомендації щодо облаштування харчоблоків у закладах загальної середньої освіти».

Методичні рекомендації створені в руслі реформи системи шкільного харчування як одного з пріоритетів Уряду і однієї із стратегічних цілей Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі, затвердженої Указом Президента України №195/2020 від 25 травня 2020 року.

Розробка має на меті розглянути можливі зміни в технологічних процесах, проведення модернізації їдалень (харчоблоків) закладів освіти задля формування культури здорового, збалансованого харчування у школярів.

Закладам освіти пропонується для використання інтерактивний калькулятор харчоблоку, який допоможе їм, відштовхуючись від їх можливостей і ресурсного забезпечення, здійснити розрахунок необхідного технологічного обладнання що, згідно з наповнюваністю закладу освіти та обраною моделлю харчування, необхідно врахувати при будівництві та/або модернізації шкільного харчоблоку.