Як вчити дітей готувати їжу вдома

Опубліковано:  21 серпня 2023
Мама з донькою готують разом

Страви з кафе та ресторанів швидкої їжі, магазинні солодощі, булочки, сухі гострі перекуси часто бажані для дітей. Річ не лише в смаку, а й в обставинах — дітей приваблює спільне проведення часу, зміна обстановки, можливість обирати з багатьох варіантів. Однак усе це можна організувати вдома, якщо готувати разом.  

Діти, які долучаються до приготування їжі й харчуються домашніми стравами, мають менший ризик ожиріння та діабету. Готуючи власноруч, можна контролювати вміст солі та цукру. Сіль у стравах можна замінити на прянощі та лимон, а цукор у домашній випічці — на фрукти, ягоди чи сухофрукти.

Якщо дитина любить страви з фастфуду, можна готувати їх удома. Наприклад, піцу пекти з цільнозернового борошна, класти до неї багато овочів та несоленого сиру, а ковбасу замінити на варене м’ясо. М’ясні шматочки (наґетси) можна не смажити у шкідливому жирі, а запекти.

Діти часто надають перевагу звичним для них стравам. Але ви можете запропонувати їм нові страви й смаки, запросивши до кулінарної «мандрівки». Оберіть разом країну, яку хочете відвідати на своїй кухні, знайдіть традиційний рецепт цієї країни та приготуйте незвичну страву для всієї родини. Можна разом із дитиною проходити онлайн-курси з приготування їжі, обираючи з-поміж пропонованих страв корисні й смачні.

Кулінарні експерименти — це також нагода навчити дитину прибирати за собою. Згодом можна доручати сину чи доньці готувати самостійно. Починайте з простого — фруктового салату, яєшні чи бутерброда з овочами та сиром.