Як забезпечити якісне харчування у закладах освіти під час тривалого відключення електроенергії?

Опубліковано:  02 лютого 2023

Рекомендації операторам ринку як забезпечити якісне харчування у закладах освіти під час тривалого відключення електроенергії.

Безпечність та якість страв для дітей залежать не тільки від максимально безпечних умов приготування страв. Працівники харчоблоку закладу освіти мають також докладати зусиль для того, аби не прийняти неякісну сировину, зокрема, контролювати умови, за яких постачальник перевозить продукти.

Операторам ринку з виробництва та обігу харчових продуктів з метою забезпечення дотримання температурного режиму під час зберігання харчових продуктів, продовольчої сировини необхідно заздалегідь подбати про альтернативні засоби електроенергії:

  • якщо можливо, придбати бензинові або дизельні генератори, сонячні (акумуляторні) батареї, портативні електростанції тощо, а також за наявності умов, адаптувати роботу підприємства до графіків віялових та аварійних відключень електроенергії;
  • у разі тривалої відсутності електропостачання, необхідно перевозити швидкопсувні харчові продукти у склади – холодильники або в найближчі населені пункти, де є постачання електроенергії, що може забезпечити роботу холодильного та морозильного обладнання;
  • у випадку неможливості довготривалого зберігання температурних режимів, необхідно враховувати інформацію про харчовий продукт, яка зазначена на маркуванні, особливо термін реалізації продукту за умови зберігання, зовнішній вигляд, колір, запах харчових продуктів.


Звертаємо увагу, що операторам ринку необхідно максимально забезпечити належні умови, зокрема дотримання температурного режиму під час зберігання харчових продуктів. Важливо, щоб знеструмлення не застало заклад зненацька.

Також рекомендуємо відповідно до впровадженої системи безпечності харчових продуктів (система НАССР) розробити план заходів чи інструкції на випадок відключення електроенергії та провести навчання персоналу щодо забезпечення належних умов зберігання харчових продуктів, визначених виробником.

Відповідно до чинного законодавства за організацію харчування дітей у закладах освіти відповідають засновники та керівники цих закладів, які гарантують дотримання вимог санітарного законодавства, безпечність та якість харчових продуктів, а Держпродспоживслужба здійснює контроль за безпечністю харчових продуктів та відповідності санітарним нормам.


Джерело: Держпродспоживслужба