Дитина відмовляється їсти здорову й різноманітну їжу. Що робити?

Опубліковано:  20 вересня 2023
На столі лежить бургер, а хлопчик на нього поглядає і хоче з'їсти.

Швидка їжа приваблива для дитини. Гостре, жирне, солоне подразнює харчові рецептори, а похід до фастфуду діти сприймають як розвагу. Проте у швидкій їжі багато цукру та трансжирів, вона калорійна, але бідна на корисні для тіла речовини. Як переконати дітей відмовитись від фастфуду або, принаймні, обирати здоровіші його варіанти? Нотації та погрози не допоможуть, натомість можна спробувати запропонувати такі варіанти заміни.


Показати детальний опис

Інфографіка. Заміни продуктів


1. Картопля фрі -
замінити на запечену картоплю з дрібкою солі
2. Смажена курка -
замінити на запечену курку
3. Морозиво -
замінити заморожений йогурт або фруктове смузі
4. Тістечка -
замінити на домашню випічку з малим вмістом цукру
5. Картопляні чипси -
замінити на овочеві чипси, горішки без солі
6. Молочний коктель -
замінити на фруктовий смузі
7. Булочки -
замінити на вироби з цільнозернового борошна
8. Солоні сухарі з добавками -
замінити на домашні сухарі з цільнозернового хліба, без солі, але зі спеціями

Почніть купувати менше обробленої їжі. Що рідше діти їстимуть її вдома, то менше охоти матимуть її купувати. Звісно, смаки зміняться не відразу — діти поступово привчаються до нових страв. Іноді нову страву потрібно запропонувати багато разів, поки дитина наважиться скуштувати. Не примушуйте, якщо дитина  не хоче їсти.

Пропонуйте дитині скуштувати щось нове тільки тоді, коли вона голодна. За один раз давайте тільки один новий продукт (це також допоможе відстежити можливі алергійні реакції).

Зробіть так, аби їжа виглядала весело. Сформуйте з неї колаж — дерева з броколі, хмарки з цвітної капусти, сонечко з гарбуза. Подавайте нову страву разом із чимось, що дитина любить. І, звісно ж, дитині буде цікавіше скуштувати нову страву, якщо вона приготує її разом із вами.