Вода — одна з найважливіших речовин у нашому організмі. Вона транспортує поживні речовини та кисень, допомагає підтримувати температуру тіла на одному рівні, бере участь у процесах травлення й дихання. Без неї не відбувається жоден процес у нашому організмі. До того ж ми всі на 65% складаємося з води.
Вода, яку ти п'єш, має бути безпечною. Тобто не містити шкідливих хімічних сполук та мікроорганізмів, не мати різкого запаху і присмаку. Візуально неможливо оцінити, чи відповідає вода всім цим вимогам. Визначити безпечність та якість води можуть тільки спеціальні служби, які беруть проби води і вивчають їх у лабораторії. Тому запам’ятай просте правило: не пий воду з неперевірених джерел, потічків чи колодязів.
Придатною для пиття може бути різна вода: водопровідна, з бюветів, пунктів розливу, фасована у пляшки, якщо вона пройшла перевірку. Розпитай у батьків, яку воду ви п’єте у сім’ї, та розкажи їм про те, яку воду пити не варто.
Кількість води, необхідна організму, для кожної людини різна. Це залежить від багатьох факторів: віку, ваги, клімату, інтенсивності фізичних навантажень, температури на вулиці. Проте є цифри, на які можна орієнтуватися.
Ні, хоча солодка вода теж є рідиною, проте вона містить доданий цукор. Такі напої можуть стати причиною карієсу, якщо вживати їх часто. Звісно, іноді можна випити скляночку, але тамувати спрагу солодкою водою постійно — не найкраща ідея. Сік, навіть фреш, теж не є замінником води. Якщо дуже любиш фреші, одна склянка на день буде оптимальним варіантом.
Найкращий варіант — завжди мати з собою питну воду. Дома це зробити нескладно: просто постав склянку води біля свого робочого місця. А для того, аби не забувати пити у школі, попроси батьків купити тобі багаторазову пляшечку. Наповнюй її водою щоразу, як виходиш з дому. Так ти завжди матимеш з собою необхідний запас води.