Перегляд контенту під час приймання їжі є поширеною практикою в сучасному суспільстві. Однак наукові дослідження свідчать про те, що така поведінка може негативно впливати на засвоєння їжі та апетит.
Почнімо із засвоєння їжі.
Проблема полягає у зниженні уваги до самого процесу їди.
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0195666322000198
https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC11722569/
Як покращити засвоєння їжі?
А що ж із апетитом?
Різновид контенту
Перегляд контенту, що викликає сильні емоції або напруження, може спричинити стрес або емоційний дискомфорт. А це часто є причиною «заїдання стресу», навіть якщо на цей момент немає фізичної потреби в їжі. Такі стани можуть бути пов’язані з гормонами стресу, як-от кортизол, який впливає на відчуття голоду.
Вплив на кількість спожитої їжі
Перегляд телевізора або відео на ґаджеті під час їди може вплинути на кількість споживаної їжі. Це явище часто називають «відволіканням під час їди», і воно зазвичай є причиною переїдання. Коли людина дивиться телевізор або інший контент під час їди, вона менше звертає увагу на сигнали ситості, через що може спожити більше їжі, ніж потрібно.
https://ajcn.nutrition.org/action/showPdf?pii=S0002-9165%2823%2902064-6
Вплив на харчові вподобання
Регулярне споживання їжі під час перегляду контенту пов'язане з нездоровими харчовими вподобаннями та підвищеним ризиком набору зайвої ваги, особливо серед підлітків. Часто під час перегляду контенту на екрані люди під’їдають снеки або фастфуд. Це може бути пов'язано з відволіканням уваги та вибором на користь менш поживних перекусів, що призводить до збільшеного споживання калорій, жирів і цукру.
https://www.frontiersin.org/journals/public-health/articles/10.3389/fpubh.2024.1423383/full?
Рекомендації для покращення харчових звичок
Авторка статті:
Зінченко Олена, лікарка-дієтологиня, ендокринологиня, терапевтка, спеціалістка з внутрішньої медицини Клініки дієтології Наталії Самойленко, членкиня Асоціації дорослого та дитячого харчування.