Чи варто заборонити дитині їсти солодощі

Опубліковано:  21 серпня 2023
Дівчинка дивиться на бажане печиво

Діти витрачають багато енергії, тож потребують «швидкого палива». Та це не значить, що солодке, хліб і солодкі напої можуть бути основою дитячого раціону.

Організм нагромаджує надлишок глюкози у формі жиру, що часом призводить до зайвої ваги та ожиріння. А постійні стрибки інсуліну, який виробляється, коли в організм потрапляє багато глюкози, загрожують діабетом другого типу. Тому швидких вуглеводів варто споживати небагато.

Повна заборона — не найкраща ідея, адже заборонене може стати бажаним, і дитина шукатиме способів поїсти солодкого потайки від дорослих Не потрібно зовсім виключати з раціону дитини цукор та випічку, але й не можна допускати, аби ці продукти перетворювались із десертів та перекусів на повсякденну їжу. Давайте дитині солодке тільки після основних страв: по-перше, вона менше з’їсть, бо буде сита, по-друге, це убезпечить від різкого стрибка інсуліну в крові.

Відохочуйте дитину від пиття солодких газованих напоїв. Вміст цукру в них часто перевищує денну норму. Багато фруктових соків (особливо з доданим цукром), соковмісних напоїв і смузі теж не йде на користь: їх варто пити не більше склянки на день. Краще обирайте натуральний сік без доданого цукру.

Добова норма солодощів вміститься в кільці зі вказівного і великого пальців дитини в знаку ОК.