Неалергічна непереносність окремих речовин також досить розповсюджене явище. Діти часто погано переносять, наприклад, фруктозу та глютен. Якщо ви помічаєте реакцію маляти на якісь харчові продукти — зверніться до гастроентеролога. Як правило, організму дитини в таких випадках просто не вистачає ферментів, і проблема може бути пов’язана із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
З чим пов’язане збільшення утворення ацетону в організмі дитини й наскільки це небезпечно? Чи потрібна корекція дієти?
Так званий ацетонемічний синдром — достатньо широко розповсюджена проблема, яка трапляється переважно в дітей дошкільного віку, тобто до семи років. Його виникнення часто пов’язано з нераціональним харчуванням або проблемами зі шлунково-кишковим трактом.
У перші роки життя малеча отримує енергію, переважно з вуглеводів — глікогену, який запасається в печінці. У ранньому віці запаси глікогену невеликі, а функції печінки не так добре розвинені, як у дорослих. Тому коли дитині потрібна енергія, а її немає чим підживити, організм переходить на жировий шлях енергозабезпечення, побічним ефектом якого є накопичення кетонових тіл, у тому числі ацетону. Ці тіла отруюють організм: викликають блювоту, діарею, біль у животі й загальний стан інтоксикації.
Виводити дитину зі стану інтоксикації, безумовно, треба якнайшвидше, зокрема давати рідину на основі спеціального набору солі (регідратаційні розчини). Якщо це не допомагає — звертатися до лікарів. До того ж теж важлива дієта: з раціону необхідно прибрати, зокрема, жирні продукти, шоколад, бобові. Їх варто замінити спочатку, наприклад, на підсушений хліб, банан, рис, печене яблуко, а згодом на легкі, овочеві супи, каші, варені овочі, галетне печиво, протерте м’ясо індички, кролика та поступово розширювати раціон.