Цю інформацію підготовлено за сприяння Департаменту освіти Київської міської державної адміністрації.
Наразі в закладах освіти України реалізуються три моделі мультипрофільного харчування:
- «шведський стіл», що передбачає пропозицію самостійного вибору основної страви, салату, фруктів тощо;
- «Дабл-меню», що передбачає пропозицію двох страв на вибір,
- напівфабрикатна лінійка «Шкільне харчування», що передбачає використання напівфабрикатів, визначених для харчування дітей в закладах освіти.
Навчальні заклади мають різні позиції з приводу використання напівфабрикатних виробів у шкільному харчуванні, проте, варто враховувати, що належна перевірка документації виробника напівфабрикатів або здійснення ударної заморозки страв, виготовлених у навчальному закладі у відповідності до усіх вимог, передбачених новою реформою шкільного харчування, значно полегшить обслуговування здобувачів освіти.
До того ж, запас заморожених напівфабрикатів завжди виручає у випадку невчасного завезення окремих продуктів і є виправданою альтернативою за відсутності локальних постачальників продуктів чи послуг харчування, особливо у віддалені райони.
Харчування на основі напівфабрикатної кулінарної лінійки зазвичай негативно сприймається серед людей старшого покоління. Але варто звернути увагу на те, що сучасні технології, зокрема автомати ударної заморозки дають можливість виготовляти у промислових умовах корисні та поживні смаколики: гречаники, сирники, котлетки для бургерів, млинці з різноманітними начинками, тощо. За таких умов значно легше контролювати якість напівфабрикатів, заклади завжди забезпечені запасом продуктів, і жодні транспортні колапси чи недобросовісні постачальники не загрожують зриву харчування дітей.