5 Простих і корисних напоїв на щодень

Опубліковано:  20 вересня 2023

Дивовижно, але факт, що людина на 75% складається з води. Саме вона необхідна нам для підтримання життя найбільше. Тож звичайна вода без домішок має бути головним щоденним напоєм.

Основні функції води в організмі людини — переміщення поживних речовин і вимивання токсинів із внутрішніх органів. А в спеку вода ще й відіграє важливу роль у підтриманні його температурного режиму. 


Звісно, воду ми отримуємо, коли п’ємо інші різні напої та їмо їжу, але дослідження довели, що в багатьох випадках воду з цих джерел організм не здатен використати з тими ж цілями.

СКІЛЬКИ ВОДИ ПОТРІБНО ВИПИВАТИ В ДЕНЬ?

Тут думки спеціалістів розходяться: говорять про об’єм від 1,5 л на дорослого до 4% ваги тіла. Але все залежить від пори року, стану здоров’я, віку людини, фізичного навантаження і ще багатьох факторів.

Тож загальне правило лишається непорушним: вода має бути основним напоєм людини протягом дня.

ЩО ЩЕ ВАРТО СПОЖИВАТИ, ЩОБ ПОЄДНУВАТИ КОРИСТЬ І ПРИЄМНИЙ СМАК?



Трав’яні чаї — від відомого своїми цінними властивостями зеленого чаю до трав’яних сумішей, підібраних за власним смаком. Однак, перш ніж щоденно використовувати якусь улюблену траву для заварювання чаю, варто все ж таки почитати про її властивості та зіставити їх із потребами та особливостями свого організму. Пам’ятайте про те, що деякі трави можуть бути небезпечними!



Третє місце віддамо морсам зі свіжих ягід. Ні, не компотам: ягоди і фрукти, варячись в окропі, на жаль, втрачають левову частку своїх корисних властивостей. Під час приготування морсів киплячою водою заливають лише ягідну макуху, потім швидко охолоджують і вже туди додають вичавлений свіжий сік. 



Ще однією альтернативою компоту взимку стає узвар, тобто компот із сушених ягід і фруктів. У сушці корисні речовини зберігаються набагато краще, ніж у консервованих компотах.


Власне натуральний сік ми поставимо на останнє місце. Справді, свіжовичавлений сік містить безліч корисних речовин. Однак варто розуміти, що сік — це концентрований продукт, який містить велику кількість цукру. Тож об’єм випитого за день соку не має перевищувати 150 г! Крім того, фруктові соки містять кислоти, які чинять подразнювальну дію на слизову шлунка й руйнують емаль зубів. Ось чому розбавлені водою морси та узвари більш корисні. Ще один недолік соків — відсутність клітковини, яка є, мабуть, найкориснішою складовою рослинної їжі. Тож з'їсти цілий фрукт набагато корисніше, ніж випити вичавлений із нього сік.