«5 овочів на день» - Літній набір

Літо — час, коли виконувати правило «5 овочів на день» найпростіше. Адже різноманіття дарів ланів вражає! 

Насамперед покваптеся наїстися соковитою зеленню — посушливим літом її сезон може бути недовгим. Це різні види салату, шпинат, зелена цибуля, петрушка, кріп, рукола, базилік, кінза. Як приправи можна використовувати свіжі пряні трави — душицю, майоран, розмарин, тим’ян. 

Намагайтеся споживати якомога менше термічно оброблених овочів. Літо — пора свіжих салатів із огірків, помідорів, зелені, молодої моркви, болгарського перцю, редиски. Навіть із кабачків та цукіні, які у нас здебільшого смажать, виходять смачні салати.

Ось лайфхак: щоб салат був особливо хрумким і не перетворювався швидко на зів’ялу суміш, додайте до щойно покришених овочів і зелені трохи лимонного соку або фруктового оцту, перемішайте і лише потім додавайте спеції та олію.

До речі, чи не забуваєте ви додавати у салати насіння? Льон, кунжут, соняшникове та гарбузове насіння завжди корисні!

Про що ще варто пам’ятати? Про стручкову (спаржеву) квасолю, зелений горошок, баклажани (найкраще смакують запеченими, і в такому вигляді їх теж можна додавати до салатів). Про капусту броколі та її дуже близьку родичку — красуню романеску. А ще про чудову зелень із дивною назвою мангольд, що насправді є звичайною буряковою гичкою, яку можна додати в борщ, або накрутити з неї голубців, стушкувати як шпинат, або й просто покришити сирою в салат. 

Влітку навіть звичайна картопля більш корисна: допоки вона молода, в ній міститься менше крохмалю, що робить її менш калорійною. І це дуже доречно, бо влітку організму необхідно на 5–10% менше калорій, аніж в будь-яку іншу пору року.