Вимоги до стану приміщень
Опубліковано:
21 серпня 2023
Належне утримання приміщень харчоблока також впливає на безпечність харчових продуктів.
Покриття стін має запобігати накопиченню бруду, росту плісняви та утворенню конденсату, бути водостійким і легко митися й дезінфікуватися. У місцях, де відбувається термічна обробка продуктів, — ще й термостійким.
Підлога також має бути придатною до обробки мийними засобами. Окрім цього, відповідати механічним навантаженням і температурним режимам харчоблока. Важливо забезпечити відсутність вибоїн, тріщин або щілин і встановити (за потреби) трапи для видалення води й достатнього її стоку.
Стеля й підвісні елементи (трубопроводи, лампи тощо) повинні бути спроєктовані й змонтовані так, щоб мінімізувати накопичення бруду, відшарування фарби, утворення конденсату та росту плісняви, полегшувати прибирання та запобігати забрудненню харчових продуктів. Окрім того, кабелі рекомендовано помістити в короби, щоб полегшити прибирання.
Двері мають бути водостійкими, без тріщин, відшарування фарби та корозії, а також легко митися і за необхідності дезінфікуватися. Зовнішні двері мають бути спроєктовані так, щоб не допускати проникнення в харчоблок шкідників.
Слід також захистити світильники, щоб запобігти потраплянню скла на харчові продукти.
Проєктування вікон і вентиляційних отворів має запобігати накопиченню бруду, а самі вентиляційні отвори та вікна, які відчиняються, треба обладнати сітками. Вентиляція, до речі, повинна відповідати вимогам ДБН.
Поверхні, що контактують з харчовими продуктами, виготовляються з гладких, нержавіючих, нетоксичних, придатних для чищення матеріалів, утримуються в непошкодженому стані, повинні легко піддаватися миттю та бути стійкими до дії мийних і дезінфекційних засобів.
Виробничі приміщення оснащуються окремими умивальниками для миття рук з гарячою і холодною проточною водою, засобами для миття рук, дезінфекційними засобами для обробки рук, а також:
Дізнатися більше про зонування приміщення харчоблоків ви можете тут.