Зберігання продуктів. Приміщення та обладнання

Опубліковано:  21 серпня 2023
Склад

Усі оператори ринку, якими є й харчоблоки закладів освіти, зобов’язані створювати належні умови для зберігання не лише харчових продуктів, а й допоміжних матеріалів для перероблювання сировини, предметів і матеріалів, що контактують з продуктами.

Приміщення для зберігання продуктів, предметів і матеріалів, що контактують з продуктами, повинні бути спроєктовані таким чином, щоб не допустити проникнення шкідників і забруднення під час зберігання, прибирання, миття, а також дезінфекції.

Приміщення для зберігання мають бути достатніми за площею, з відповідним устаткуванням — стелажами, шафами, холодильним та морозильним обладнанням. Обладнання для зберігання продуктів має підтримувати умови зберігання при повній завантаженості приміщення, а режим температури та вологи повинен постійно контролюватися.

Стелажі для зберігання або шафи мають бути чистими, а всі продукти без оригінального пакування повинні зберігатися в закритих і маркованих ємностях. Зокрема, сипучі продукти (борошно, крупи) треба зберігати в приміщенні, що добре провітрюється, у закритих контейнерах.

Холодильне обладнання також не може бути переповненим, адже для правильного зберігання продуктів важливо забезпечити циркуляцію холодного повітря. Щонайменше один раз на добу слід перевіряти температуру в холодильниках. Якщо виявлено нестабільний температурний режим, перевірку потрібно здійснювати частіше. Перевіряти також слід температуру, виведену на дисплей холодильника, з показниками контролю термометра.

Готові продукти та сировину варто зберігати в окремих холодильниках для уникнення перехресного забруднення. Якщо такої можливості немає, то в одному холодильнику продукти слід розміщувати в такій черговості (згори вниз):

  • готові страви та перероблені продукти;
  • риба, морепродукти та яйця;
  • яловичина та свинина;
  • січене м’ясо (фарш);
  • птиця.

У морозильних камерах також розмежовуються сировина та готові для споживання продукти. Для цього вони мають зберігатися в окремих контейнерах.

Про інші умови зберігання продуктів можете дізнатися тут