Органічні продукти – найкраще від природи

Органічні продукти – найкраще від природи

Опубліковано:  25 жовтня 2022

Органічне сільське господарство підтримує здоров’я ґрунтів, екосистем і людей та базується на чотирьох основних принципах:

  • Здоров’я. Органічне сільське господарство підтримує та поліпшує здоров’я ґрунту, рослини, тварини, людини та планети як єдиного й неподільного цілого;
  • Екологія. Органічне сільське господарство ґрунтується на принципах природних екологічних систем і циклів, працюючи, співіснуючи з ними та підтримуючи їх;
  • Справедливість. Органічне сільське господарство базується на відносинах, що гарантують справедливість із врахуванням інтересів навколишнього середовища та життєвих можливостей.
  • Турбота. Органічне сільське господарство має попереджувальний і відповідальний характер для захисту здоров’я й добробуту як нинішніх і прийдешніх поколінь, так і довкілля.

На органічних господарствах не використовують синтетичних пестицидів та добрив, які виснажують ґрунт і потрапляють у продукти. Крім того, органічні господарства підтримують біорізноманіття, сприяють збереженню родючості ґрунту та запобігають забрудненню водойм. 

В органічних продуктах зберігається більше корисних речовин, таких як Омега-3 жирні кислоти, антиоксиданти та вітаміни, і ці продукти мають насичений природний смак. Про це свідчать результати міжнародних досліджень, які проводились для порівняння органічних і неорганічних продуктів. 

Органічні продукти – це сертифіковані продукти, виготовлені із застосуванням природних методів виробництва та дотриманням підходу мінімальної обробки. Такі продукти перевіряє відповідний орган сертифікації на кожній стадії виробничого процесу – від поля до полиці магазину, та видає органічний сертифікат лише тому виробникові, який дотримується всіх правил органічного виробництва. 

Джерело: М.Альтієрі, 1994

Щоб знайти органічні сертифіковані продукти на полицях магазинів, зверніть увагу на маркування. Найчастіше в Україні можна знайти органічні продукти, сертифіковані відповідно до органічного законодавства ЄС: на етикетках таких продуктів зображений, так званий, «євролисток». Скоро також можна буде побачити державний логотип на органічних сертифікованих продуктах, яка буде сертифікована відповідно до органічного законодавства України. 

Обирайте органічні продукти! Цим ви зробите свій внесок в гармонію між людиною і природою, та у краще майбутнє наступних поколінь. 

На фото органічне господарство України (фото ПП «Галекс-Агро»).

Матеріал підготовлено об’єднанням ключових учасників органічного сектору України «Органічна ініціатива» за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія). Погоджено Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Інші теми