7 порад вчителю. Як зробити харчування школярів більш здоровим

Опубліковано:  13 грудня 2021
Діти уважно слухають вчителя, який зображує щось на папері.

  1. Розпочніть день у класі з 5-хвилинної руханки під улюблену музику. Класно, коли учні відтворюватимуть в ритмі різні продукти, а решта – відгадуватиме їх.
  2. Створіть традицію святкувати з іменинниками класу дні народження зі здоровою їжею: овочевими нарізками, фруктовими десертами. Веселий настрій під час частування забезпечать всілякі конкурси, наприклад, хто першим викладе на тарілку смішне обличчя та з’їсть його або придумає оригінальне поєднання смаків.
  3. Оберіть будь-який овоч із запропонованого сніданку чи обіду в шкільному меню та спробуйте «інтегрувати» його в урок, наприклад: «А що б сказав нам на це буряк?» та поведіть розмову від його імені. Ймовірно, цей прийом підійде найкраще молодшим школярам, але для середньої школи можна застосувати такий метод в іншій інтерпретації. Включайте креатив на повну – діти оцінять!
  4. Впроваджуйте різноманітні харчові «челенджі» тривалістю тиждень. Наприклад, тиждень «веселки на тарілці», під час якого можна обирати їжу за кольором. Або ж проведіть гру «Овочеве лото», заохочуючи учнів збирати наліпки за присутність в ланч-боксах різноманітних овочів та бобових.
  5. Влаштуйте у класі город на підвіконні – разом з учнями посійте різноманітну зелень (зелену цибулю, крес-салат, шпинат, кріп, базилік, петрушку, м’яту тощо), а коли з’явиться достатньо паростків, влаштуйте дегустацію або приготуйте соус на основі натурального йогурту, з яким буде смачно з’їсти принесені овочі чи хліб.
  6. Оголосіть тематичні дні — день гарбуза, день буряка, день баклажана. Бажано навіть залучити батьків до різних тематичних активностей — обмінюйтесь смачними рецептами, викладайте фото, зробіть нескладний майстер-клас для дітей, як приготувати смачну закуску з цього продукту. Нехай сезонне розмаїття надихає вас!
  7. Демонструйте власним прикладом, що будете їсти під час перерви. Покажіть дітям ланч-бокс або свою тарілку у їдальні, нехай там щодня будуть овочі та фрукти, ягоди, горіхи.


Радимо скористатись безплатним ресурсом для підвищення обізнаності вчителів  з теми “4 кроки здорового харчування” на платформі Prometheus. Зареєструйтесь вже зараз!