Обираємо: вода чи напій

Опубліковано:  12 жовтня 2023

Що стосується твоїх улюблених напоїв, то можеш пити їх за своїм бажанням і смаком. Але запам’ятай прості правила!

По-перше, не додавай цукор у чай, каву, какао, компот чи домашній лимонад. Якщо без цукру тобі несмачно, спробуй поступово зменшувати кількість цукру в напоях.

По-друге, обмеж вживання солодких газованих напоїв та соків — в них міститься дуже багато цукру, пити їх постійно шкідливо. Лікарі та дієтологи радять пити не більше однієї склянки соку на день, а від солодких газованих напоїв зовсім відмовитися.

І, по-третє, чай, каву та какао пий окремо від прийому їжі — краще через пів години чи годину, оскільки ці напої можуть перешкоджати засвоєнню деяких речовин, зокрема заліза, кальцію та цинку. Сік чи смузі, навпаки, бажано вживати разом із їжею. Знай, що корисними є також кисломолочні напої та молоко.

Запам’ятай: найкращим напоєм завжди є звичайна вода. Пий її тоді, коли хочеться пити. Наш організм дуже розумний: коли йому не вистачає води, він надсилає сигнал про відчуття спраги. Тож спеціально рахувати кількість випитої води не потрібно. Адже ти отримуєш рідину не лише з водою, а й із їжею та іншими напоями.