Вимоги до стану обладнання

Опубліковано:  21 серпня 2023
Кухар

Обладнання харчоблока слід підтримувати в справному стані, використовувати за призначенням відповідно до інструкцій виробника, а також мати до нього впроваджену систему технічного обслуговування.

Його варто регулярно оглядати, дотримуючись рекомендацій виробника, щоб запобігти можливому забрудненню харчових продуктів, яке становитиме загрозу здоров’ю учнів.

Поверхні обладнання мають бути гладкими, непроникними, нетоксичними, а також стійкими до корозії та дезінфекції. Із харчовими продуктами можуть контактувати лише ті поверхні обладнання, які для цього призначені.

Стаціонарне обладнання слід встановлювати на підлогу або стіни так, щоб його легко було знімати. Для зручності прибирання обладнання має або встановлюватися на відстані понад 30 см від підлоги, або мати ущільнення по периметру. Для обладнання, що встановлюється на столі, варто передбачити або щонайменше 10 см відстані від робочої поверхні, або також ущільнення по поверхні столу.

На виробництві важливо оцінювати ризики через неналежну роботу обладнання та приладів, а планові та позапланові ремонтні роботи організовувати таким чином, щоб унеможливлювати загрозу забруднення харчових продуктів.

Не обійтися на харчоблоці й без документування. Потрібно фіксувати всі ремонтні роботи в приміщеннях, результати періодичних внутрішніх перевірок стану приміщень та обладнання, ремонтні роботи та технічне обслуговування обладнання. Також варто зробити список обладнання, робота якого впливає на безпечність харчових продуктів, з графіком перевірки його роботи.