Європейський Союз
Запроваджена з 1 серпня 2017 року, шкільна програма ЄС з фруктів, овочів та молока об'єднує дві попередні програми (шкільну програму з фруктів та овочів та шкільну програму з молока) в рамках єдиної правової бази. Це дозволяє підвищити ефективність та зосередити увагу на охороні здоров'я та освіті. Програма підтримує розподіл продуктів, освітні заходи та інформаційні заходи, починаючи з дитячих садків і закінчуючи середньою школою, по всьому ЄС. У цьому році Єврокомісія розпочала перегляд цієї схеми в рамках стратегії «Від ферми до виделки» з метою кращого сприяння здоровому та сталому харчуванню через перші консультації. Нездорове харчування разом з низькою фізичною активністю призводить до ожиріння. Саме тому ЄС вживає заходів для заохочення дітей дотримуватися здорового харчування та способу життя.
Країни ЄС затверджують перелік продуктів (у співпраці зі своїми компетентними органами з охорони здоров'я та харчування), які допоможуть досягти мети схеми - допомогти дітям дотримуватися здорового харчування. Пріоритет надається свіжим фруктам та овочам, а також питному молоку. З метою підтримки різноманітного харчування та/або задоволення особливих потреб у харчуванні країни ЄС можуть також надавати перероблені фрукти та овочі, такі як соки та супи, а також певні молочні продукти, такі як йогурти та сири, які є доступними. В основі вибору продуктів лежать сезонність, різноманітність, доступність, а також аспекти охорони здоров'я та навколишнього середовища. Країни ЄС можуть заохочувати локальні, короткі ланцюги поставок (прямий продаж), органічні продукти тощо.
Програма також підтримує освітні заходи. Вони можуть включати уроки, але також можуть допомагати фінансувати відвідування ферм, шкільних садів, дегустації та кулінарні майстер-класи, тематичні дні та ігри. Їхня мета - відновити зв'язок дітей з сільським господарством та навчити їх здоровим харчовим звичкам. Також можуть бути висвітлені такі питання, як локальне виробництво, органічне сільське господарство, стале виробництво або харчові відходи. До освітніх заходів можуть також залучатися вчителі та батьки, оскільки вони є прикладом для наслідування для дітей щодо здорового харчування та способу життя. Фінансування також доступне для інформаційних заходів для забезпечення обізнаності про програму, а також для моніторингу та оцінки для забезпечення належного функціонування програми.
Загальний бюджет ЄС на програму в період 2017-23 рр. був встановлений на рівні 250 млн євро на навчальний рік: до 150 млн євро на фрукти та овочі та до 100 млн євро на молоко. Цей бюджет був розподілений по країнах на основі кількості дітей та рівня регіонального розвитку.
Країни ЄС, які бажають взяти участь у програмі, розробляють стратегію на національному або регіональному рівні, яка охоплює період у шість років. Стратегія кожної країни окреслює цілі (наприклад, збільшення споживання фруктів та овочів до рекомендованих п'яти порцій на день), бенефіціарів (наприклад, дітей у початкових школах), продукти, освітні заходи та механізми реалізації схеми. Кожна країна-учасниця зобов'язана здійснювати моніторинг та оцінку програми. Звіти про оцінку охоплюють п'ять навчальних років і будуть доступні з 1 березня 2023 року. Єврокомісія не затверджує стратегії країн або звіти з моніторингу та оцінки. Вона оприлюднює їх, а також надає контактну особу в кожній країні для отримання інформації про те, як взяти участь у програмі та деталі щодо її реалізації.