Як забезпечити харчування учнів у період оскарження процедури закупівлі послуг харчування?

Як забезпечити харчування учнів у період оскарження процедури закупівлі послуг харчування?

Закупівлі

З 19 жовтня 2022 у публічних закупівлях з’явився окремий комплекс правил, розроблений для воєнного часу. Йдеться про Особливості, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178


Постанова №1178 суттєво скорочує строки проведення відкритих торгів та оскарження. Розгляд скарги органом оскарження становить 7 робочих днів з дати прийняття скарги до розгляду, який може бути аргументовано продовжено органом оскарження до 12 робочих днів. 


Відповідно до Особливостей замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, зокрема й приймати рішення про відміну відкритих торгів, укладення договору про закупівлю. Окрім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі. 


Згідно з Особливостями договір про закупівлю є нікчемним, якщо його уклали в період оскарження відкритих торгів відповідно до статті 18 Закону та цих особливостей. Також замовник не може ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної Особливостями. 


Отже, у випадку оскарження процедури закупівлі замовник завершує закупівлю з врахуванням рішення органу оскарження.


Корисні посилання:

Інформація про строки в закупівлях