Корисні поради й лайфхаки зі здорового харчування

Корисні поради й лайфхаки зі здорового харчування

Опубліковано:  26 жовтня 2023

Запорукою гарного самопочуття, енергійності та чудового настрою є правильне харчування. Адже все, що необхідно людині для здорового життя, вона отримує з їжі.

Щоб допомогти розібратися в цьому питанні, ми зібрали для вас основні принципи здорового харчування:

Але найголовніше у харчуванні — це повноцінний та різноманітний раціон. Тож розгляньмо конкретні продукти, які є джерелом необхідних для людини поживних речовин: жирів, білків, і вуглеводів, мінералів, мікроелементів, вітамінів, харчових волокон та води.

🥕Для повноцінного розвитку дитина потребує збалансованого за складом нутрієнтів харчування, тобто такого, що забезпечує організм необхідною кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінералів, вітамінів і покриває енерговитрати організму:

🥕Питний режим

Вода регулює обмін речовин та відіграє ключову роль у формуванні дитячого організму та зміцненні імунітету. Дитина має пити воду протягом усього дня. Не варто обмежувати себе двома літрами води або, навпаки, катувати себе цим обсягом рідини. Важливо орієнтуватися на відчуття спраги та пити тоді, коли хочеться. Якщо природне відчуття нестачі рідини притуплене (таке нерідко трапляється), слід привчати себе випивати кілька склянок води протягом дня. Робити це можна за будильником або завантаживши на телефон застосунок для контролю водного балансу. Через кілька місяців ви помітите, як регулярно виконувана дія перетворилася на корисну звичку.

🥕Графік харчування дітей шкільного віку

У кругообігу уроків, гуртків та секцій дитина не завжди знаходить час на їжу, яка така важлива для підтримання добової енергії. Особливо старшокласники стикаються з проблемою відсутності сніданку.

Інтервали між прийомами їжі не повинні перевищувати 3,5–4 години. Тобто в середньому дитина повинна їсти чотири-п’ять разів на добу (але не менше трьох разів).

Їсти потрібно не поспішаючи (20-30 хвилин на основний прийом їжі) і у спокійній обстановці, добре пережовуючи шматочки. Саме повноцінне пережовування сприяє якомога кращому перетравленню їжі, робити довшим відчуття ситості та запобігає ранньому поверненню голоду. 

🥕Корисні перекуси:

🤚Дуже важливо, щоб ваші шкільні перекуси не складалися з шкідливих снеків, які містять багато цукру, солі та жиру

🤚Як вживати більше поживної їжі під час перекусів?

Запам’ятайте, що звичайна вода — найкращий напій, а фрукти, горіхи молочні продукти, цільнозерновий, житній хліб та сухарі — найпоживніші перекуси.

🥕Три кити свідомого підходу до харчування: 

Нехай ці поради завжди будуть у вас під рукою та стануть путівником у світ здорового харчування! 💚🌱 Спільно з Асоціацією дорослого та дитячого харчування популяризуємо суспільно важливу тему, відкриваючи креативні та свідомі підходи до оволодіння молоддю знаннями й корисними навичками. 

Джерело: Знаїмо