Є залишок 200 тис. по продуктах, ми можем одразу укладати угоду до 20% ? Чи треба спочатку зменшити обсяги відповідно до факту

Є залишок 200 тис. по продуктах, ми можем одразу укладати угоду до 20% ? Чи треба спочатку зменшити обсяги відповідно до факту

Закупівлі

Продовжуємо розбір всіх нюансів пролонгації дії договору про закупівлю на початок наступного року до 20%.

✅Можливість продовжити термін дії договору про закупівлю на наступний рік є необхідною, коли закупівля на наступний рік ще не проведена, а предметом закупівлі є товари/послуги, споживання яких носить характер безперервний, або ж близький до такого, і не може бути припинено до завершення закупівлі. Тому замовник має забезпечити для себе безперебійне постачання, наприклад, продуктів харчування чи кейтерингових послуг тощо.

Що має врахувати замовник під час пролонгації договору про закупівлю на підставі пп.8 п.19 Особливостей:

🌀Дана підстава застосовується замовником саме у разі необхідності проведення процедури закупівлі на початку наступного року в обсязі, достатньому для забезпечення потреби замовника на час проведення такої процедури закупівлі, який не може перевищувати 20 відсотків суми, визначеної у договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

🌀20 відсотків відраховується від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю з урахуванням змін внесених до нього (у разі наявності).

Тобто замовник обраховує суму для збільшення вартості договору виходячи із його кінцевої вартості, натомість жодним нормативно-правовим актом не передбачена необхідність перед застосуванням даної підстави для зміни істотних умов договору приводити договір у відповідність до його фактичного виконання. Так, таке коригування договору є обов'язковим для 🖇️закриття договору, але не при його продовженні😉

☝🏼До речі, це єдиний випадок зміни істотних умов договору, коли дозволяється збільшити обсяг закупівлі. Отже, 20 відсотків відраховується від остаточної вартості укладеного договору про закупівлю з урахуванням змін внесених до нього (у разі наявності).

Нагадаю, якщо замовником застосовано частину шосту статті 41 Закону (підпункт 8 пункту 19 Особливостей), складання та затвердження річного плану закупівель на наступний рік здійснюється без урахування обсягів, за якими виникли зобов’язання у зв’язку із продовженням строку дії договору про закупівлю у зазначеному випадку.

Вдалих закупівель!