Чи правомірне збільшення ціни за одиницю товару (продукти харчування) раніше, ніж 90 днів з моменту підписання договору?

Чи правомірне збільшення ціни за одиницю товару (продукти харчування) раніше, ніж 90 днів з моменту підписання договору?

Фінансово-господарські питання

Внесення змін до договору про закупівлю у випадках, які передбачені Законом України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) та умовами такого договору, має відбуватися шляхом укладення додаткової угоди, а також бути обґрунтованим та документально підтвердженим у спосіб, встановленим у договорі.

Кожен із цих випадків застосовується у залежності від виникнення підстав, що спричинили внесення відповідних змін у договір про закупівлю. 

Отже, сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю у випадку, визначеному пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону, у разі збільшення ціни саме на такий відсоток, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10 відсотків один раз протягом 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю щодо збільшення ціни за одиницю товару. 

В Законі немає обмежень щодо того, коли може бути укладена перша додаткова угода. Додатково ви можете прочитати інформацію в листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.

Однак, зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону України "Про публічні закупівлі", Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників у конкретних випадках.