Чи повинна новостворена установа в ОТГ, яка відповідає за закупівлі харчування садочків та шкіл, проводити тендери та спрощені закупівлі?

Чи повинна новостворена установа в ОТГ, яка відповідає за закупівлі харчування садочків та шкіл, проводити тендери та спрощені закупівлі?

Закупівлі

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 1 Закону до замовників належать, в тому числі, і об’єднання територіальних громад. 

В залежності від очікуваної вартості закупівлі замовник має обрати відповідний вид закупівлі: 

  1. Якщо очікувана вартість закупівлі становить менше 50 тисяч гривень, то можливо укласти прямий договір і оприлюднити в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю. 
  2. Якщо вартість закупівлі перевищує 50 тисяч гривень та є меншою 200 тисяч гривень (для товарів і послуг) та 1,5 мільйона гривень (для робіт), така закупівля здійснюється шляхом застосування спрощених закупівель; 
  3. Якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень, таку закупівлю необхідно здійснювати за допомогою проведення процедур закупівель, визначених Законом "Про публічні закупівлі". 

Інформацію про види закупівлі, які можна проводити в залежності від очікуваної вартості можна переглянути у статті на інформаційному ресурсі Інфобокс Прозорро за посиланням та у листі Уповноваженого органу 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 “Щодо планування закупівель” розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.