Відбувся гранд-фінал всеукраїнської гри «ГраЇмо»

Відбувся гранд-фінал всеукраїнської гри «ГраЇмо»

Опубліковано:  21 травня 2024

22 школярі, хлопці та дівчата із 16 міст України зійшлися сьогодні у гранд-фіналі всеукраїнської гри «ГраЇмо». Її учасників визначили серед юних знавців здорового харчування у проміжних змаганнях, які проводили у школах, молодіжних центрах і, додатково, у чат-боті. За рік у таких змаганнях взяли участь 25 тисяч підлітків із 39 громад країни!

У гранд-фіналі учасники демонстрували знання зі здорового харчування й навіть готували на швидкість страву за рецептом Євгена Клопотенка (який перед тим особисто дав майстер-клас). А потім разом із батьками та іншими вболівальниками куштували святковий бранч від шеф-кухаря – смачний і корисний.

Підтримати захід прибув також Мунір Мамедзаде, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine, – організації, яка допомагає нашій країні у впровадженні реформи шкільного харчування.

📒Ще одна важлива місія «ГраЇмо» – просвітницька. Бо реформа складається не лише з нових корисних та якісних страв у шкільній чи дитсадковій їдальні, а й з обізнаності про здорове харчування самих дітей і батьків. Тільки так, свідомо, за участю всіх членів родини, можна виростити покоління зі здоровими харчовими звичками – здорове покоління.

👉 Секрет (насправді зовсім не секрет!) «здорової тарілки»: у ній має бути 50% овочів і фруктів, 25% цільнозернових продуктів, 25% білків. Що ж саме ввійде в ці відсотки – вирішувати кожному кухарю, домашньому чи шкільному. Простір для творчості. Звісно, важко завжди дотримуватися ідеалу. Та знати його – потрібно. З наших знань і починаються правильні рішення наголосила Олена Зеленська.