В Київській області відбулась третя партнерська зустріч "Реформа харчування: виклики, досягнення, перспективи”
«Наша реформа вже давно не тільки про харчування. Вона про спільні дії. За час спротиву ворогу українці навчилися взаємодії як ніхто у світі. І це найкраща основа для позитивних змін – не чекати готових, а брати участь у їх розробці, як ви зараз. В умовах війни все набуло іншого значення. І реформа шкільного харчування теж. Вона стала ще однією формою українського самозахисту – захисту наших дітей, нашого майбутнього. Маємо дати їм усе найкраще, щоб вони відчули: життя триває, перспектива є, вони потрібні, їх люблять. Десятки дорослих фахівців у цій залі, тисячі в країні об’єдналися, щоб дати дітям не просто меню – життєві сили, не просто калорії – наснагу. Для громад це ще й економічна наснага – робочі місця, фінансове пожвавлення. Це знов-таки відбудова й побудова майбутнього для всіх нас», – зазначила Олена Зеленська.
“Реформу системи шкільного харчування було започатковано ще у 2020 році за ініціативи Першої леді. Попри агресію рф і всі виклики, які стояли перед нами, ми вже можемо говорити про значні досягнення та зміни, а також подальші перспективи реформи, – розповів Олексій Кулеба. - Понад те, війна та її виклики додали підсвітили актуальність змін системи шкільного харчування. В першу чергу, йдеться про забезпечення якісним здоровим харчуванням учнів початкових класів, дітей з пільгових категорій. Крім того, необхідно особливу увагу і соціальну підтримку надавати тим громадам, які перебувають під постійними обстрілами та тим, які були в окупації”.
«Важливо, що наша робота об’єднує всю країну. Вже були проведені такі зустрічі для Тернопільської, Одеської, Полтавської областей. Київщина сьогодні приймає вже третю таку нараду. Це справжнє лідерство. Але насправді кожен важливий, кожен приніс щось важливе. Так і має бути – якісна реформа твориться не згори, а саме на місцях», – наголосила Олена Зеленська.
“Успішним досвідом Київщини щодо реформування шкільного харчування поділилися з усіма областями. Щоб всі діти України могли харчуватися смачно та корисно. На сьогодні у нас вже 51 заклад освіти, охоплений харчуванням за принципом “опорної кухні”. Ще 25 - сформуємо наступного року. Харчоблоки ще 16 закладів доставляють готову їжу до інших”, — розповів під час зустрічі начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
“Ми запровадили експеримент: в старших групах пілотних дитсадків, започаткували на сніданок дабл-меню. За 5 років плануємо здійснювати доставку їжі до 140 дитсадків з малою наповнюваністю. До 2027 року є потреба створення 120 опорних кухонь у дитсадках”, - зазначив Руслан Кравченко.
“Багато кроків на шляху до змін зроблено – і ми вже бачимо перші результати, - сказав Орест Степаняк. - Зараз дуже важливо зараз брати історії й приклади тих, кому вдалось досягти успіхів - і ділитися ними з тими, хто тільки починає свою роботу в напрямку покращення системи харчування в школах та садочках. Це дозволить уникнути помилок і використовувати найкращі практики для досягнення спільної мети - здорового майбутнього наших дітей”.