Менш ніж за тиждень, 12–13 листопада, Україна прийматиме важливий захід – Європейський регіональний саміт шкільного харчування. Робитиме це як учасниця всесвітньої Коаліції шкільного харчування, до якої вступила торік.
Мета спільноти з понад 100 країн – дати якісну їжу кожній дитині у світі.
І в України тут – унікальний досвід. Бо за роки російського вторгнення ми не зупинили, а наростили реформу шкільного харчування. Адже турбота про дитинство – найважливіша частина нашої оборони та стійкості.
👉 Відповідно до каскадного принципу, зараз реформа – у громадах. І команда реформи допомагає їм доносити ці позитивні зміни вже до конкретних шкіл, садочків, до кожної дитини. Щоб у тяжкий воєнний час нове меню ставало не просто «обідньою перервою», а підтримкою для цілих родин, острівцем стабільності, нормального життя, яким воно має бути.
А вели до цього, як і до кожної успішної реформи, десятки необхідних кроків та сходинок, серед яких:
✔️три партнерські зустрічі з військовими обласними адміністраціями, на яких дивилися та вивчали різні підходи та практики харчування. Зустрічі проводили на базі шкіл Київської області, а вже цього року команда збиралася в Одесі для ознайомлення з місцевим досвідом упровадження каскадного методу реформи;
✔️перша в Україні фабрика-кухня, побудована за сприяння фонду Говарда Баффета;
✔️19 регіональних форумів, проведених минулого року для обізнаності громад;
✔️регіональні стратегії шкільного харчування, розроблені в кожному регіоні на основі державної, але з урахуванням локальних особливостей.
Цього року – нові кроки у вигляді масштабних субвенцій:
📍Субвенція на безкоштовне харчування: держава виділила 2 млрд грн на безоплатне харчування тисяч учнів 1–4-х класів (із розрахунку 50 грн на дитину, але громади завжди можуть збільшити цю суму) з жовтня до грудня 2024 року.
📍Інфраструктурна: 1,5 млрд грн виділила на створення та модернізацію харчоблоків у школах держава, ще 500 млн грн – громади.
📍Субвенція на кулінарні хаби – будівництво 11 навчально-практичних центрів для тренінгів кухарів.