В Україні відбувся Європейський регіональний саміт шкільного харчування

В Україні відбувся Європейський регіональний саміт шкільного харчування

Опубліковано:  13 листопада 2024

Відбувся Європейський регіональний саміт шкільного харчування, який Україна приймає вперше як учасниця міжнародної Коаліції шкільного харчування. 

📍До Києва прибула величезна спільнота однодумців, зокрема представники більш ніж 20 міжнародних організацій: Всесвітньої продовольчої програми ООН World Food Programme, Бюро ВООЗ в Україні World Health Organization Ukraine, ЮНІСЕФ UNICEF Ukraine, Програми розвитку ООН (UNDP) United Nations Development Programme - UNDP, Швейцарсько-український проєкт DECIDE, WFP, Temet International Oy Ltd, AICS, Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), Партнерства з розвитку дітей, KEK-CDC, Швейцарського агентства з розвитку та співробітництва (SDC), Світового банку; урядовці та дипломати з понад 20 країн (Норвегія, Фінляндія, Литва, Хорватія, Словенія, Люксембург, Швейцарія, Словаччина, Австрія, Бразилія, Іспанія, Молдова, Пакистан, Таджикистан, Чехія, Чорногорія, Швеція, Франція, Болгарія) та Європейського Союзу.

🤝 Разом із Прем’єр-міністром Денис Шмигаль, головою МОЗ Віктором Ляшком Viktor Liashko, МОН – Оксен Лісовий показали, який шлях пройшла держава у співпраці з громадськістю, починаючи з великого аудиту шкіл, який виявив, що цукор і напівфабрикати справді домінують у їдальнях.

Але змінювати це довелося не в тепличних умовах – на тлі російського вторгнення, коли харчування стало вже основою життєстійкості для цілих родин.

Пишаємося тим, що попри війну всі цілі реформи досягаються:

✔️ відбулося оновлення нормативної бази;

✔️ модернізуються старі кухні та їдальні, побудовано першу фабрику-кухню;

✔️ сотні кухарів та управлінців підвищують кваліфікацію;

✔️ якісне харчування з’явилося там, де учні роками не мали доступу до гарячих обідів. І робиться все, щоб воно було безкоштовним.

Саміт став важливим кроком у міжнародній інтеграції України у сфері розвитку шкільного харчування, де учасники обговорювали вплив якісного харчування на фізичне та емоційне благополуччя дітей, розвиток місцевих громад, а також економічний ефект програм, які підтримують фермерів та створюють нові робочі місця.

Саміт — це новий етап в українській реформі шкільного харчування, ініційованій Першою леді України, а також можливість перейняти найкращі міжнародні практики, спрямовані на здорове та якісне харчування для кожної дитини.