Ще дві області — Закарпатська та Івано-Франківська — провели регіональні форуми «Реформа шкільного харчування: зміни, досягнення та виклики»

Ще дві області — Закарпатська та Івано-Франківська — провели регіональні форуми «Реформа шкільного харчування: зміни, досягнення та виклики»

Опубліковано:  17 листопада 2023

Регіональні форуми в Закарпатській та Івано-Франківській областях, які відбулися 15 та 16 листопада відповідно, стали особливими, оскільки вони відбулися після затвердження Кабінетом міністрів Стратегії реформи шкільного харчування. 

Тож їхні учасники вже мали перед собою чітке розуміння планів для втілення змін на місцях. Очільники обласних військових адміністрацій, представники громад та керівники місцевих органів управління освіти активно обговорювали майбутнє харчування дітей у закладах освіти, уже враховуючи подальші кроки в цьому напрямі. Зокрема, ідеться про те, що найближчим часом громади мають розробити свою локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.

Уже традиційно до участі у форумах долучилася команда проєктного офісу реформи та представники профільних міністерств та державних структур, дотичних до впровадження реформи шкільного харчування. 


Зокрема, на заході були присутні: 

  • заступник міністра освіти та науки Андрій Сташків;
  • заступниця директора департаменту — начальниця відділу південно-східних регіонів департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку та критичної інфраструктури Мінінфраструктури Юлія Подюк;
  • генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік;
  • Уповноважена АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Ганна Горносталь;
  • керівник напрямку «Прозорро Маркет» централізованої закупівельної організації ДУ «Професійні закупівлі» Дмитро Соловей.


Спікери докладно розкрили кожну стратегічну ціль реформи вже з урахуванням планів, затверджених у Стратегії реформи, та надали експертні рекомендації стосовно їхнього втілення.


Ужгород, 15 листопада

В Ужгороді регіональний форум зібрав керівників районних військових адміністрацій, очільників громад та керівників органів управління освітою. Від Ужгородської міської ради долучилися заступник міського голови Іван Завидняк, начальниця управління освіти міської ради Наталія Баранюк та начальниця відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти міської ради Олена Габор. 

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Закарпатської ОДА Віктор Микита. 

Онлайн привітав присутніх заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків. Розповідаючи про важливість реформи, він зазначив, що одна гривня, вкладена в харчування школяра, пізніше повернеться 9 гривнями в економіку регіону. Та, крім того, це найкраща інвестиція в наше майбутнє.

Заступник міського голови Іван Завидняк розповів, що в Ужгороді впродовж 2022–2023 років для 12 закладів загальної середньої освіти вже закупили нове обладнання для їдалень та харчоблоків на понад 765 тисяч гривень, у двох провели ремонт. Також він наголосив, що робота з модернізації їдалень та харчоблоків у міських комунальних закладах освіти триває.


Івано-Франківськ, 16 листопада

Форум в Університеті Короля Данила зібрав голів територіальних громад, керівників навчальних закладів та керівництво Івано-Франківської області для консолідації зусиль всіх органів центральної виконавчої влади, місцевої влади та освітянської спільноти для втілення другого етапу реформи шкільного харчування — упровадження реформи на місцях. 

Як зазначила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, реформа є важливим завданням, яким повинні опікуватися як центральна влада, так і, особливо, органи місцевого самоврядування.

«Це питання правильного поділу бюджетних коштів. Спрямування на те, що є сьогодні важливим. Ідеться про військових, безпеку в освітніх закладах та якісне збалансоване харчування для дітей. Їжа має бути смачною, і це можливо», — зазначила Онищук.


Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОВА Віктор Кімакович зазначив, що для впровадження змін необхідно не тільки модернізувати харчоблоки, але й тримати в постійному фокусі промоцію здорового харчування серед дітей та батьків.

Як зазначив голова правління Національної асоціації громадського харчування Орест Степаняк, зараз реформа перейшла на новий рівень: коли адаптована законодавча база, затверджена стратегія, але впровадження основних змін тепер стає зоною відповідальності органів місцевого самоврядування. 

Організатори подякували учасникам у обох областях за активну участь та висловили впевненість, що ці заходи допоможуть покращувати якість харчування в закладах освіти.

Джерело: Знаїмо