Подібних форумів у межах країни відбулося вже 19, а це понад 2 тисячі учасників із 1194 громад. Понад 2 тисячі людей, які дискутують, шукають шляхи якнайкращої реалізації реформи на місцях, діляться успішним досвідом.
Форум підсумовує цілий етап нашої роботи – так зване каскадне запровадження, за якого регіони вчилися новим стандартам один в одного. Починаючи з перших зустрічей, які відбулися на Київщині, і закінчуючи організацією власних регіональних форумів, кожен із яких містив уже власний досвід.
📑 Тож 19 регіонів розробили на базі державної свої, обласні програми реалізації Стратегії реформи шкільного харчування на період до 2027 року – з урахуванням місцевих особливостей. Саме так реформа стала дійсно всеукраїнською. Не продиктованою згори, а горизонтальною. Увібрала в себе багатий досвід, різні особливості, найефективніші рішення. Ожила й запрацювала.
🥗 Коли борешся за якість харчування, неминучим викликом стає вартість порції. А вона постійно зростала через спровоковані російським нападом інфляцію та зниження платоспроможності родин.
👉 Але завдяки нашим форумам регіони гідно відповіли й на цей виклик: на початку 2024 року багато з них почали виділяти на харчування більше коштів, особливо для пільгових категорій і молодших школярів.
Чому на цьому акцент? Бо реалізуємо реформу в час загрози. Для нас, для наших дітей. І протиставити загрозі маємо ще більше піклування.
🧒 Якщо дитина після шкільного обіду всміхається, це впливає і на її життєстійкість. А отже, це вплине на всю її родину, на все суспільство зазначила Олена Зеленська.