Зі свого боку, очільник проєктного офісу реформи Орест Степаняк зазначив, що громади зараз мають достатньо допоміжних засобів для того, щоб впроваджувати зміни. Зокрема, вони мають і можуть користуватися напрацюваннями реформи: адаптованою нормативною базою, яка враховує зараз всі потреби та виклики, державною субвенцією, яка дозволяє громадам оновити застарілу інфраструктуру закладів освіти, донорськими та партнерськими програмами, які працюють в Україні. Для того, щоб спеціалістам підвищити обізнаність в непростих питаннях, як-от, стандарти НАССР, можна пройти безкоштовні онлайн-курси на платформі Prometheus.