Реформа шкільного харчування та міжнародний регіональний саміт шкільного харчування: у МОН обговорили співпрацю з міжнародними партнерами

Реформа шкільного харчування та міжнародний регіональний саміт шкільного харчування: у МОН обговорили співпрацю з міжнародними партнерами

Опубліковано:  27 березня 2024

Нещодавно в МОН відбулася зустріч заступника міністра освіти і науки Андрія Сташківа із представниками офісу реформи шкільного харчування, Всесвітньої продовольчої програми ООН, Посольства Франції та Посольства Фінляндії в Україні, Офісу першої леді Олени Зеленської щодо міжнародної співпраці в межах поетапного втілення реформи шкільного харчування.

Метою зустрічі сторін було обговорення питань подальшої співпраці Міністерства освіти і науки України та ВПП ООН відповідно до Меморандуму про співпрацю між організаціями та проведення в 2024 році міжнародного регіонального саміту шкільного харчування в Україні.

У першій половині зустрічі учасники проговорили охоплення нових областей і шкіл Всесвітньої продовольчої програми ООН. Наразі це 14 областей і 718 шкіл, для яких уже перераховано 40 млн грн допомоги. Розглянули стратегічні цілі впровадження реформи шкільного харчування, яка розпочалась ще у 2020 році за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

У другій половині зустрічі сторони обговорили Перший глобальний саміт Коаліції шкільного харчування, який відбувся в жовтні минулого року в Парижі за участю заступника міністра освіти і науки Андрія Сташківа, заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна та керівника Офісу реформи шкільного харчування Ореста Степаняка. Порушили питання щодо проведення в 2024 році міжнародного регіонального саміту шкільного харчування в Україні, на який запросять міжнародних партнерів і донорів, представників України, які є членами Коаліції шкільного харчування та інших учасників. На саміті плануємо розповісти про реформу шкільного харчування в закладах освіти в Україні, упровадження якої триває попри повномасштабну війну.

Після дискусії учасники зустрічі підбили підсумки наради і домовилися про подальші спільні дії в напрямі втілення реформи шкільного харчування. Зустріч минула в теплій атмосфері і надала правильний вектор для розвитку міжнародного співробітництва та партнерства.

Джерело: МОН