Перша в Україні Фабрика-кухня. Практика впровадження інновацій.

Перша в Україні Фабрика-кухня. Практика впровадження інновацій.

Опубліковано:  29 травня 2024

Представники Київської, Запорізької, Чернігівської ОВА, мери міст Бучі, Славутича та Вишневого, представником МОН та команди реформи шкільного харчування відвідали фабрику-кухню, яка годує вже 13 шкіл та понад 4 тисячі дітей у Бучанській громаді.

Відбулась надзвичайно плідна і корисна зустріч в Бучі на першій в Україні Фабрики-кухні. Важливою частиною події став візит в Бучу першої леді Олени Зеленської, яка в 2020 році ініціювала реформу шкільного харчування.

Окрім ознайомчого візиту на Фабрику-кухню “ГотуЇмо”, перша леді разом із Орестом Степаняком, та заступником Міністра освіти і науки Андрієм Сташківим, очільниками Київської, Запорізької, Чернігівської ОВА, мерами Бучі, Славутича та Вишневого, відвідала Синяківський хіміко-технологічний ліцей ЗЗСО І-ІІІ ступенів, де мали змогу поспостерігати за розвантаженням боксів та підігріванням продуктів.

Олена Зеленська взяла участь в нараді з очільниками Київської, Чернігівської та Запорізької ОВА та головами міст Буча, Славутич, Вишневе, Запоріжжя. В межах наради Орест Степаняк презентував напрацювання по реформі шкільного харчування на прикладі Фабрики-кухні “ГотуЇмо” в Бучі та розповів про плани на новий навчальний рік 2024-2025. Очільники ОВА Київської та Запорізької областей, а також мери міста Славутич та міста Вишневе презентували свої бачення впровадження фабрик-кухонь в областях та поділились стратегіями розвитку реформи шкільного харчування.

🧊Особлива технологія фабрики – шокове охолодження. Це коли свіжа, ще гаряча страва миттєво проходить шлях від +65 °С до +5 °С. Це дає змогу зберегти її безпечною та свіжою для доправлення у найвіддаленіші заклади.

Але фабрика-кухня – поки що єдина й найпотужніша серед усіх. Принаймні доти, доки не збудуємо другу таку на Харківщині. 😊

Чудово, якщо і шкільні, і домашні обіди, сніданки та вечері будуть на одній хвилі – не лише смачній, а й корисній.

Це додасть сил і на успішне навчання, і на ціле життя – здорове та довге.

Тож вдалих і здорових канікул! підсумувала перша леді Олена Зеленська